Tag Archives: dhuna

E dhunuan brutalisht në burgun famëkeq grek, shqiptari: Dhuna nisi që në nëntor, kam frikë për jetën! Policët i kanë ushtruar presion gruas

Vetëm 2 ditë burg ishte ndëshkimi i autoriteteve greke për 4 efektivët që e torturuan në mënyrë mizore shqiptarin Saimir Zefi të dënuar në Selanik. 4 efektivët u liruan, por i riu nuk tërhiqet nga vendosja e drejtësisë. Në një komunikim “live” me emisionin ‘Pa Gjurmë’ në ‘Report Tv’, Zefi thotë se ka frikë për jetën e tij pasi policët e …

Read More »

Dhuna ndaj Berishës/ Belind Këlliçi “gjen porositësin”: Të gjitha burimet të çojnë në një emër

Deputeti i Partisë Demokratike, Belind Këlliçi ka reaguar pas dhunimit të  ish-kryeministrit Sali Berisha. Ai thotë se të gjithë informacionet dhe burimet që disponon PD-ja ngrenë dyshime se pas sulmit qëndron vetë kryeministri Rama. Postimi i Këlliçit: “Nga të gjithë faktet që disponojmë dhe të gjitha burimet që përcjellin informacion në Partinë Demokratike, të shpien në një emër: Edi Rama! Sulmi …

Read More »

Grushti ndaj Berishës, reagon zv.kryeministrja Balluku: Dhuna, e shëmtuar, i uroj Berishës shëndet!

Zëvendëskryeministrja Belinda Balluku ka folur për gazetaren e Abc Esiona Konomi. E pyetur nga gazetarja Konomi për incidentin e ndodhur në protestë, ku ish-kryeministri u godit me grusht nga një person, Balluku tha se shpreson që Berisha të jetë mirë me shëndet dhe kjo ngjarje mos ketë pasur ndikim në protestë. Ajo shtoi se kjo është një ditë e shënuar …

Read More »

Emri/ Dhuna ndaj gazetarit Adriatik Doçi, në kërkim një efektiv policie, largoi me motor autorin e sulmit nga vendngjarja

Komisariati nr. 5 ka arritur të zbulojë edhe një efektiv policie, pjesë e komisariatit nr. 4, i cili ka ndihmuar 32-vjeçarin Redon Skutera, i cili sulmoi gazetarin Doçi pranë banesës së tij. Ermir Doda, i proceduar edhe për ndërtim pa leje, ka asistuar Redon Skuterën, duke e larguar nga vendi i ngjarjes me motorr, por dyshohet se ka marrë pjesë …

Read More »

Dhuna ndaj ish shefit të komisariatit Robert Aga në Dibër, reagon policia

Policia e Dibrës ka reaguar për plagosjen e ish-shefit të komisariatit Dibër, Robert Aga. Bëhet me dije se janë referuar në Prokurori materialet për veprën penale ‘Plagosje e lehtë me dashje’ për dy shtetas, 30 dhe 40 vjeç. Në njoftimin e policisë thuhet se këta shtetas me datë 17.11.2022, rreth orës 12.⁰⁰, në qytetin e Peshkopisë , për motive të …

Read More »

Erion Braçe: Berisha donte të na vriste më 26 maj, atë e thërret gjaku akoma

Deputeti socialist Erion Braçe, ka postuar foton e dhunimit barbar më 26 maj të vitit 1996, për të kujtuar masakrën zgjedhore të Sali Berishës. #26MAJ PERSERI EDHE TE DUA TE HARROJ, KUFOMA KRIMINALE NUK ME LE! Merret akoma me politike, ben te njejten gje, KERCENON dhe minon cdo perpjekje te perbashket per normalitet demokratik, sic beri perseri sot; E DINI …

Read More »