Tag Archives: Dhermi

Gazetari zbulon drekën e zyrtarit të FBI në Dhërmi me deputetë të PD, reagon Rudina Hajdari: Ja si është e vërteta

Gazetari dhe analisti nga Kosova, Milaim Zeka debatoi me ish-deputeten Rudina Hajdari. Shkak u bë deklarata e Zekës i cili tha se Rudina Hajdari ka takuar Charles McGonigal dhe Agron Nezën në Dhërmi. Përgjigjja e Hajdarit ishte e menjëhershme, duke akuzuar Zekën se po bën lojën e Edi Ramës, ndërsa shtoi se Nezën e ka takuar si mikun e babait …

Read More »

Deputeti i PD në protestën e Divjakës, Korreshi: Të gjithë fukarenjtë këtu vinë të bëjnë plazh, nuk ikin dot në Dhërmi

Deputeti i Partisë Demokratike, Saimir Korreshi i është bashkuar protestës së banorëve të Divjakës, kundër vendosjes së traut në hyrje të Parkut të Karavastasë, që të çon drejt plazhit. Ai i ka dalë në mbrojtje banorëve, ku shprehet se ky tra dëmton turizmin dhe e ka cilësuar këtë lëvizje të qeverisë si një “çmenduri e radhës”. “Kjo protestë nuk ka …

Read More »

Arrestohet ish-shefi i Policisë së Dhërmiut, i dënuar me 12 vite burgim për trafik me Habilajt

Ish-shefi i stacionit të Policisë së Dhërmiut, Sokol Bode, i cili është dënuar nga gjykata në mungesë për përfshirje në trafik droge, është arrestuar sot në Berat. Mësohet se sonte po kryhet transferimi i Bodes në drejtim të Tiranës. Kujtojmë se ish-drejtuesi i policisë ishte i përfshirë në dosjen “Habilaj”, e madje fotot e tij me vëllezërit trafikantë kanë bërë …

Read More »

Zjarri në malin e Çikës/ Flakët po i afrohen fshatit Dhërmi

Zjarri në Malin e Çikës po e bën shqetësuese situatën. Banorët raportojnë se zjarri është duke përparuar dhe ka marr drejtimin duke iu afruar fshatit Dhërmi. Zjarri është aktiv prej 2 ditësh ndërkohë janë nisur drejt zonës disa efektivë të zjarrfikëses së Himarës, por ende asnjë rezultat. Deri tani janë djegur sasi e konsiderueshme pyjesh me shkurre.

Read More »

Aksident i rëndë, përplasen dy kamionë, shoferi i betonierës hidhet për të shpëtuar

Një aksident i rëndë është regjistruar pak minuta më parë në Dhërmi. Mësohet se dy kamionë janë përplasur me njëri-tjetrin dhe për pasojë një ka rënë në greminë. Shkaqet e ngjarjes nuk dihen ende, ndërkohë mësohet se shoferi i betonierës që është në greminë është lënduar në këmbë. Ai është hedhur nga mjeti teksa ishte në lëvizje, për të shmangur …

Read More »

Si u vodhën miliona euro tokë në Dhërmi përmes zyrave shtetërore

Prokuroria beson se pas një grabitjeje në zyrat e Qarkut Vlorë fshihet një skemë e sofistikuar kriminale për tjetërsimin e të paktën 63 mijë m2 tokë në fshatin piktoresk të rivierës së Jonit. Zyrat e Këshillit të Qarkut në Vlorë u thyen mesnatën e 11 tetorit. Grabitësit hynë nga dritarja në zyrën e zëdhënësit për median dhe më pas thyen …

Read More »

Plehra dhe beton, shëmtia në hyrje të Dhërmiut

“Welcome to Drymades” Nëse jeni sot në Dhërmi, në Drymades, kjo është panorama që ofron perla e jugut në kulmin e sezonit turistik. E shtunë, me qindra makina, shumë të huaj të etur për plazhin e rrallë e të pastër të detit Jon, dynden dhe futen për poshtë në Drymades. Ajo që i pret është shokuese: plera në rrugë, rrugë …

Read More »