Tag Archives: Bill Gates

Parashikimi i Bill Gates për 20 vitet e ardhshme

Bill Gates shpenzon shumë nga koha e tij duke folur për kërcënimet ekzistenciale globale, siç janë ndryshimet klimatike ose pandemitë e ardhshme që mund të prekin botën. Megjithatë, bashkëthemeluesi i Microsoft është shumë optimist kur flet për të ardhmen e njerëzimit. Duke marrë parasysh sfidat me të cilat mund të përballen brezat e rinj, Gates beson se kushdo i lindur …

Read More »

E vërteta se pse Bill Gates vazhdon të blejë kaq shumë tokë bujqësore!

Bill Gates nuk mund të bëjë asgjë pa tërhequr vëmendjen konspirative të përdoruesve të internetit. Një nga teoritë më shumëngjyrëshe ka të bëjë me interesin e çuditshëm të Gates për bujqësinë e SHBA-së, me thashetheme të shtumta që thonë se ish-CEO i Microsoft zotëron mbi 80 % të tokës bujqësore në Shtetet e Bashkuara. E mahnitshme, nëse është e vërtetë, …

Read More »

Bill Gates tregon pse dëshiron të japë të gjithë pasurinë e tij

Bashkëthemeluesi i Microsoft, Bill Gates, ka vendosur të dhurojë 20 miliardë dollarë për bamirësinë që ai themeloi me ish-bashkëshorten e tij, Melinda Fretz. Dhurimi do të ndihmojë Fondacionin Gates, një nga më të mëdhenjtë e këtij lloji në botë, të rrisë shumën e pagave që paguan me 50%, duke arritur në 9 miliardë dollarë deri në vitin 2026, siç tha …

Read More »

Çfarë po ndodh me linë e majmunëve? Teoritë konspirative: Ka lidhje Bill Gates

Ai u akuzua nga konspiracionistët se qëndronte pas vaksinës së Covid-19 me anë të së cilës do të na injektonte mikroçipe. Janë po ata që e akuzojnë tashmë për linë e majmunëve. Të tilla teori kanë qarkulluar këto ditë në Tëitter duke pohuar se Gates është disi i lidhur me rasteve e sëmundjes që është shfaqur së fundmi nëpër botë. …

Read More »

Bill Gates telefonat e mençur duhet zëvendësuar me tatuazhet elektronike

Themeluesi i Microsoft, Bill Gates, konsideron se me teknologjinë e re do të zëvendësohen telefonat e mençur – e fjala është për tatuazhet elektronike. Tatuazhet elektronike janë prodhim i kompanisë bioteknologjike Chaotic Moon, e me to mbledhin dhe analizojnë të dhënat që merren nga organizmi i njeriut. Këto të dhëna do të mund të përdoren për qëllim të ndryshme, e …

Read More »

Bill Gates: Pandemia do të dobësohet pas valës së Omicron

Miliarderi dhe themeluesi i Microsoft, Bill Gates beson se numri i të infektuarve me koronavirus në disa vende do të ulet pas valës së llojit Omicron dhe më pas koronaviruesi do të trajtohet si një grip sezonal. “Ndërsa bota po kalon valën Omicron, sistemet shëndetësore do të përballen me shumë sfida. Rastet më të rënda po shfaqen tek njerëzit e …

Read More »