Tag Archives: Avokati Idajet Beqiri

“Na dhanë urdhër t’ju hedhim te Mali me Gropa” – Avokati tregon çfarë i tha piloti në ‘97, kur u arrestua nga Berisha: Si përdhunonin vajzat e kundërshtarëve në PD

Avokati Idajet Beqiri i ftuar në emisionin “Shqip” nga Rudina Xhunga në Dritare TV foli për kohën kur u fut në burg nga Sali Berisha. Beqiri rrëfen për gazetaren një histori që i kishte treguar piloti që do i transportonte nga burgu i Bënçës, në atë të Burrelit. Piloti i shkon në zyrë Beqirit në ‘98-ën edhe i tregon se …

Read More »

Vjedhja e floririt të Kërrabës, avokati që çoi në SPAK dyshen Meta-Berisha: Ilir Meta ka kafenenë më të bukur në Londër. Ja ç’më tha Izet Haxhia

Avokat Idajet Beqiri thotë se SPAK duhet të analizojë dosjen e tij për Metën dhe Berishën në lidhje me vjedhjen e floririt të Kërrabës. Beqiri i ftuar në Dritare TV thotë se Meta dhe Berisha duhet të hetohen për pasuritë. “Unë ia çova provat SPAK-ut me prova dhe me sa munda arrita të nxjerr se çfarë pasurie kishte bërë Berisha …

Read More »