Tag Archives: avioni

Alarm për bombë në avionin drejt Britanisë së Madhe, piloti bën ulje emergjente në Pragë

Një avion që po shkonte drejt Mbretërisë së Bashkuar ka devijuar për në Pragë pasi u ngrit alarmi për “bombë të mundshme” në bord. Avioni po fluturonte për në Bristol nga Polonia kur piloti u detyrua të ndryshonte rrugën drejt kryeqytetit çek. Një ulje emergjente u bë në orën 22:50 të mbrëmjes së kaluar në aeroportin Vaclav Havel të Pragës. …

Read More »

VIDEO: Brenda avionit 80 milionë dollarësh të Elon Musk

Elon Musk ka shpenzuar miliona dollarë për të blerë avionin e ri privat me të cilin do të udhëtojë tani e tutje. Musk mund të deklarohet… i pastrehë, pasi nuk zotëron asnjë pasuri të paluajtshme, megjithatë, së shpejti do të zotërojë një nga avionët privatë më të mirë në planet. Shefi i Tesla-ss tashmë zotëron dy avionë privatë Gulfstream dhe …

Read More »

Zhduket avioni në Kroaci, mister fati i pasagjerëve

Një avion është zhdukur nga radari këtë të dielë në Kroaci, duke lënë mister fatin e 4 pasagjerëve Mediat kroate bëjnë me dije se avioni me 4 persona në bord ishte ngritur këtë të diel në fluturim për të shkuar drejt Gjermanisë, mirëpo është zhdukur nga radari dhe ka humbur kontaktet me kullën e vrojtimit të Rakovicës. Lajmi është konfirmuar …

Read More »