Tag Archives: Artan Hoxha

Artan Hoxha: Autorët e atentatit, barbarë e katilë! Edhe mes hienave, ka një kod vrasjeje

Gazetari Artan Hoxha ka reaguar ashpër pas atentatit të mbrëmshëm në “Don Bosko”, ku u vra një banakiere dhe u plagosën 5 të tjerë. Me anë të një statusi në rrjetet sociale, Hoxha thotë se edhe mes hienave ka një kod vrasjeje dhe një lloj hierarkie të pashkruar mes tyre. Reagimi i plotë: Edhe mes hienave, ka një kod vrasjeje… …

Read More »

Çështja ÇEZ-DIA/ Artan Hoxha: I përfshirë dhe Berisha dhe njerëz të afërt të tij, 600 mln euro dëm janë paguar nga qytetarët

Gazetari investigativ Artan Hoxha deklaroi se çështja ÇEZ-DIA është tepër komplekse. I ftuar në emisionin “Log”, Hoxha tha se nuk e di se pse u thirr në SPAK i pari kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta. Sipas Hoxhës, dëmi i shkaktuar për këtë çështjes qytetarëve shqiptar është 600 milionë euro. “Jam thirrur më parë në SPAK. Kjo është një …

Read More »

Hetimet për 21 janarin, gazetari Artan Hoxha dëshmon në polici: Dy të vrarë janë ende pa autor! Ja personat që sot duhet të japin përgjigje

Gazetari Artan Hoxha ka dëshmuar në Policinë e Tiranës në lidhje me një audio-përgjim për ngjarjen e 21 janarit. Në përfundim, gazetari Hoxha tha për kolegët e tij se edhe pse kanë kaluar 12 vite nga ajo ngjarje, mbeten ende pa autor dy vrasjet e Hekuran Dedës dhe Aleks Nikës. Për këtë ngjarje tha Hoxha, të vetmit që duhet të …

Read More »

“Nga 500 deri në mbi 1 milion €…”/ Artan Hoxha: Bandat kanë grabitur ministrat, ja prapaskenat

Gazetari investigativ ka zbuluar gjatë një interviste televizive një episod të para 5 viteve në lidhje me ngjarjen e fundit të grabitjes së banesës së një ish-zyrtareje të Kryeministrisë. Hoxha deklaroi se para këtyre 5 viteve ka pasur një seri ngjarjesh ku një grup kriminal ka grabitur banesat e disa ministrave të qeverisë dhe ish-ministrave në vend, teksa shtoi se …

Read More »

Artan Hoxha: Ja pse Gert Shehu nuk kishte as mjet identifikimi e as celular!

Gazetari Artan Hoxha, i ftuar në Abc Live me gazetaren Sibora Bitri zbuloi detaje rreth të riut që qëlloi me grusht liderin demokrat, Sali Berisha. Ai tha se kur është dërguar në selinë e PD-së, nuk i është gjetur asnjë mjet identifikimi apo telefon. Sipas tij, këto detaje tregojnë ka qenë një plan i mirë menduar. “E kanë pyetur, e …

Read More »

Artan Hoxha tregon rolin e shqiptarëve në trafikun e Drogës në Ekuador

Gazetari investigativ Artan Hoxha, ka rrëfyer në studion e ABC Live, rrugëtimin e tij disa ditor në Amerikën Latine, ku pa nga afër se si shqiptarët organizonin trafikun e kokainës në Ekuador. Hoxha theksoi se në Ekuador gjithçka drejtohej nga burgu, pasi kokat më të mëdha të karteleve ndodheshin pas hekurave, por kjo nuk i pengonte që të organizonin grupet …

Read More »

Hoxha tregon arsyen se pse hakerat publikuan e-mailet e Gledis Nanos

Gazetari investigativ Artan Hoxha, tha se pas hakërimit të të dhënave të shqiptarëve qëndrojnë iranianët. Ndërkohë sa i përket e-maileve të ish-Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë, Gledis Nano, gazetari Hoxha duke folur në “Opinion” tha se ai është targetuar nga hakerat për shkak të pozicionit të tij në të shkuarën në krye të antiterrorit. “Pse është hakeruar Gledis Nano? Duke …

Read More »

‘Ervis Martinaj është gjallë?’, Artan Hoxha i përgjigjet gazetarit: Ai ka kryer punë

Prej më shumë se 20 ditësh është zhdukur Ervis Martinaj. Teksa deri më sot nuk ka asnjë gjurmë nga “mbreti” i basteve, disa versione po qarkullojnë për zhdukjen e tij. Gazetari Flamur Vezaj shprehet se Martinaj nuk është rrëmbyer dhe nuk është vrarë, por me shumë gjasa është larguar në drejtim të Kosovës. Me anë të një statusi, ai shkruan …

Read More »

Artan Hoxha zbërthen mesazhin e autorëve tëmasakrës së Fushë Krujës : Nuk do ketë më tolerim, kush po sulmohet më së shumti

Diklen Vata, 30 vjeç, Brilant Martinaj 23-vjeç, kushërinj si dhe shoku i tyre Besmir Hoxha, të tre nga Kurbini, teksa po udhëtonin me një mjet Volksvagen Passat nga Fushë-Kruja në drejtim të Laçit, u ekzekutuan nga një atentat i mirë organizuar. Gazetari investigativ, Artan Hoxha i ftuar në “ABC Live”, duke folur për këtë ngjarje tha se kemi të bëjmë …

Read More »

Atentati me eksploziv në Sauk/ Artan Hoxha: Viktima kishte biznes në mes të Tiranës, s’ishte e lehtë t’i afroheshe

Aleksandër Sadikaj i cili mbeti viktimë e një atentati me eksploziv më 11 qershor, kishte një tjetër biznes në Tiranë, përveç resortit në Memaliaj. Gazetari investigativ, Artan Hoxha i ftuar ne “AbcLive” ka publikuar detaje të reja lidhur me këtë ngjarje të rëndë, duke thënë se viktima kishte një lokal në zonën pranë rrugës “Irfan Tomini”. Ai një ditë para …

Read More »