Tag Archives: aksion

“Blindohet” Tirana/ “Shqiponjat” dhe Policia Kriminale aksion në orët e vona! Në shënjestër kapja e…

Një aksion policor është zhvilluar në orët e vona të mbrëmjes në Tiranë. Mësohet se Forcat e Posaçme “Shqiponja”, Forcat Operacionale, Policia Kriminale, Patrulla e Përgjithshme dhe Policia Rrugore kanë bërë kontrolle të befasishme. Në shënjestër kanë qenë personat e shpallur në kërkim, ata që qarkullojmë me armë zjarri apo lëndë narkotike. Policia thotë se kontrollet e befasishme vijojnë në …

Read More »

SPAK në aksion, lëshohen 32 urdhër-arreste

Prokuroria e Posaçme është duke zhvilluar një operacion në disa qytete të vendit. Mësohet se SPAK ka firmosur 32 urdhër-arreste, ku 19 urdhër-arreste janë lëshuar vetëm në qytetin e Elbasanit. Operacioni po bëhet në kuadër të krimit të organizuar dhe aktualisht është duke vijuar. Mes personave për të cilët janë firmosur urdhër-arrestet ka edhe personazhe të njohur të botës së krimit. …

Read More »

18 filmat më të mirë aksion të vitit 2021

Filmat na ofrojnë një ikje nga realiteti dhe njëkohësisht një përplasje me të. Ndërsa kur janë aksion, gjithë këto ndjesi vijnë bashkë me një adrenalinë të shtuar. Nëse jeni fansa të këtij zhanri, njihuni më poshtë me disa prej filmave më të mirë të këtij viti. #1 – “Chaos Walking” #2 – “Boss Level” #3 – “Godzilla vs. Kong” #4 – “Mortal Kombat” #5 …

Read More »

Aksion për parandalimin e aksidenteve, arreston 8 shoferë, pezullon 46 leje drejtimi policia rrugore

cia rrugore ka dalë në terren për të parandaluar aksidentet në vend. Sipas njoftimit zyrtar, në 24 orë nga ky aksion, policia ka arrestuar 8 persona, 2 prej të cilëve pa leje drejtimi dhe 6 pasi drejtonin mjetin në gjendje të dehur. Gjithashtu, policia rrugore ka pezulluar 46 leje drejtimi dhe ka vendosur 112 masa administrative. “Policia e Shtetit/ Masa …

Read More »

Aksion blic në Fier, arrestohen disa persona, zbardhen akuzat e rënda

Policia e Fierit ka bërë të mundur arrestimin e disa personave pasi akuzohen për disa vepra të rënda penale. Njërit iu gjet lëndë narkotike në banesë, ku u bë e mundur arrestimi në flagrancë i poseduesit. Vihen në pranga edhe dy shtetas për veprën penale “Dhunë në familje”. Specialistët e Seksionit për Hetimin e Narkotikëve në DVP Fier arrestuan në …

Read More »

Policia aksion blic në Vlorë/ Arrestohen disa persona. Zbardhen detajet

Njësia operacionale e Tiranës dhe ajo e Vlorës zhvilluan ditën e djeshme një aksion blic anti-kanabis në Vlorë. Ky operacion, kishte si synim kapjen e personave që dyshohet se janë të përfshirë në kultivimin e lëndëve narkotike. Për pasojë janë ndaluar disa persona. Po ashtu janë asgjësuar disa bimë narkotike, ndërsa ende nuk bëhen me dije detaje të tjera. Pritet …

Read More »

Aksion antidrogë tek “Varri i Bamit” në Tiranë, largohet një person, nuk hapi derën e makinës

Një aksion policor antidrogë po zhvillohet tek ”Varri i Bamit” në Tiranë. Një prej personave të kërkuar i është arratisur policëve pasi nuk hapi derën e makinës. Tre të tjerë ndërkohë janë shoqëruar. Detaje të reja priten nga operacioni që është në zhvillim e sipër afër ”Shkollës së Bashkuar” në kryeqytet.

Read More »