Showbizz

Rikthehet Kejvina, publikon video nga Afrika dhe befason me mesazhin e koduar

Modelja e njohur shqiptare, Kjevina Kthella, ishte pjesë e “Big Brother VIP Albania 2”. Ajo u përjashtua nga ky format, pasi e kishte gjuajtur me shuplakë banorin tjetër, Luizin. E qysh nga ajo ditë, Kejvina, ‘zhdukej’ e rikthehej me disa reagime në rrjetet sociale. Së fundmi Kejvina është duke kaluar disa ditë në Afrikë, ku sipas pamjeve të publikuara në …

Read More »

Selena Gomez befason fansat: Do të doja të isha po aq e bukur sa Bella Hadid

Selena Gomez ka befasuar fansat në një video të fundit që ajo ngarkoi në TikTok lidhur me një referencë për Bella Hadid. Dy vajzat kanë bërë histori për reperin Weeknd, i cili ka qenë në një lidhje me të dyja. Në klip, Selena Gomez e lavdëron modelen, duke e quajtur atë ‘girl crush’, ndërsa aplikon një filtër në fytyrën e saj dhe …

Read More »

Bebe Rexha jep lajmin e madh për fansat

Këngëtarja shqiptare me famë botërore Bebe Rexha ka hapur një kapitull të ri në karrierë. Ajo ka publikuar këngën e re të titulluar “Heart Wants What It Wants”, i cili paralajmëron albumin e saj të tretë. Në këngë ajo iu referua tingujve pop të viteve shtatëdhjetë. Kjo këngë është bashkëpunim mes Bebe Rexha dhe producentit Ido Zmishalny dhe këngëtares Bonnie …

Read More »

Dua Lipa dhe mashkulli misterioz me kapuç pas saj

Këngëtarja me origjinë shqiptare, Dua Lipa vijon të tërheqë vëmendjen e mediave rozë, teksa së fundmi është fotografuar nën shoqërinë e një mashkulli misterioz. Tejet elegante, me një veshje tërësisht të zezë, Dua u fotografua nga paparazët, ndërsa u largua nga festa e “Netflix BAFTA” me një mashkull misterioz me mjekër mbrëmjen e së dielës. Ylli i popit kishte veshur …

Read More »

“Mbyti njërin nga fëmijët dhe goditi një tjetër në fytyrë”, akuza e rëndë për Brad Pitt, aktori ka ushtruar dhunë ndaj Angelina Jolie dhe fëmijëve të tij

Angelina Jolie më në fund ka fituar të drejtën për të marrë dosjen prej 164 faqesh që paraqet luftën e saj me Brad Pitt. Një akuzë mjaft e rëndë që u zbulua për lidhjen e Pitt dhe Jolie, ishte ajo e zënkës në avion gjatë një fluturimi në vitin 2016. FBI më në fund ka lëshuar dosjen prej 164 faqesh …

Read More »

Georgina Rodriguez: Ronaldo është partneri që kam ëndërruar gjithmonë, por ka një defekt

Cristiano Ronaldo dhe Georgina Rodriguez janë një ndër çiftet më të pëlqyera në mbarë botën. Së fundmi modelja e ka vlerësuar sërish futbollistin duke u shprehur se ai është shembull për shumë meshkuj. 28-vjeçarja gjithashtu u shpreh se ai ka shumë gjëra të mira por gjithashtu ka një defekt, fakti që nuk gatuan. “Cristiano është një super baba dhe partneri …

Read More »

Efi i BBV në vend të Bora Zemanit? Flet, moderatorja edhe për thashethemet se është në pritje të ëmbël

Një nga të ftuarit në mbrëmjen gala të Top Albania Radios ishte Bora Zemani. Moderatorja ka shumë dashuri për familjen e madhe të Top Media-s, dhe shprehet për ndikimin që kjo media ka pasur në karrierën e saj në televizion. Mirënjohëse pafund për këtë dy-vjeçar dhe për Top Channel sepse unë nisjen e karrierës e kam pasur aty para 12-13 …

Read More »

Përkeqësohet gjendja shëndetësore, aktori i njohur diagnostikohet me sëmundjen e patrajtueshme

Aktori Bruce Willis ka demencë frontotemporale, ka njoftuar familja e tij në rrjetet sociale. Ikona e Hollivudit, 67 vjeç, u tërhoq nga aktrimi rreth një viti më parë për shkak të betejës së tij me çrregullimin e trurit, e njohur si afazinë. Kjo sëmundje shkaktoi përkeqësimin e aftësive të tija gjuhësore, në një deklaratë të enjten, familja e tij njoftoi …

Read More »

Zyrtarisht e martuar, Rita Ora zbulon nëse e ka ndryshuar mbiemrin shqiptar

Rita Ora është martuar por nuk ka marrë mbiemrin e burrit. Këtë e ka zbuluar vetë këngëtarja në një intervistë së fundmi. “Unë ende quhem vetëm Rita Ora”, ka thënë ajo. Prej kohësh përflitej se ajo dhe partneri i saj, Taika Waititi ishin martuar, teksa vetë Rita e pranoi më 27 janar të këtij viti. “Po (jam e martuar). Unë …

Read More »