Sociale

“Burri im më tradhtoi sa isha shtatëzënë, por rrezikoi edhe jetën time”

E dashur Deidre: Zbulimi se burri im më tradhtoi ishte mjaft i dhimbshme – tani rezulton se ai më ka dhënë edhe mua një sëmundje seksualisht të transmetueshme.

Ai nuk kishte as mirësjelljen ta pranonte. Ai më gënjeu për muaj të tërë dhe tani nuk jam e sigurt se do të mund t’i besoj përsëri.

Unë jam 38, ai është 42 dhe ne jemi martuar për dhjetë vjet. Ne kemi dy vajza të vogla së bashku dhe unë jam shtatzënë në muajin e shtatë me të tretën.

Nja dy muaj më parë ndjeva një ndryshim në të. Ndonëse nuk mund ta vë gishtin mbi të, mund të them se diçka nuk shkonte. Ai do të bëhej i largët, me humor dhe i ftohtë.

Më pas ai filloi të gjente justifikime për t’u larguar nga shtëpia dhe do të qëndronte jashtë vonë dhe më vonë.

U përpoqa maksimumin për ta shtyrë në fund të mendjes sime, por thellë e dija se ai po më tradhtonte.

Kur e pyeta drejtpërdrejt, ai e mohoi dhe më tha se isha krejtësisht qesharake – se ai nuk mund ta bënte kurrë këtë me mua.

Zgjodha ta lëshoja, por kur fillova të përjetoja një ndjesi djegieje sa herë që shkoja në tualet, e dija se diçka nuk shkonte.

Pastaj dola pozitiv për klamidia dhe nuk mund të mohohej.

Ai këmbënguli se nuk më kishte thënë vetëm nga frika se do të largohesha dhe do t’i largoja fëmijët prej tij.

Nëna e tij e la të atin, kështu që e di që ai është i ndjeshëm për këtë.

Por nëse është kështu, pse do të na vendoste në këtë pozicion në radhë të parë?

Ndihem kaq e tradhtuar.

Deidre thotë: Burri juaj jo vetëm që ju tradhtoi, ai gjithashtu vuri në rrezik shëndetin tuaj – kur jeni shtatzënë.

Nuk është çudi që ndihesh kaq e lënduar dhe e tradhtuar.

Është me fat që keni pasur simptoma të klamidias, kështu që zbuluat të vërtetën dhe mund ta trajtoni atë.

Derisa infeksioni të jetë pastruar, përmbahuni nga çdo formë seksi – dhe më pas, sigurohuni që të përdorni mbrojtje.

Nëse marrëdhënia juaj ka ndonjë shans për t’i mbijetuar kësaj, ju duhet të punoni për të rindërtuar besimin.

Burri juaj duhet të merret me çështjet nga e kaluara e tij dhe të provojë se mund të jetë besnik.

Është e rëndësishme që të dy të flisni hapur dhe sinqerisht për ndjenjat tuaja.

Merrni parasysh këshillimin e çifteve.

Artikuj të lidhur

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button