Aktualitet/LajmeKryesorePolitike

PS nuk humbet kohë, mblidhet nesër komisioni antikorrupsion

Komisioni Antikorrupsion me drejtues Fatmir Xhafajn do të zhvillojë nesër mbledhjen e parë të konstituimit.

Mbledhja do të mbahet në orën 9.30 dhe do të jetë e pranishme edhe kryetarja e Kuvendit Lindita Nikolla.

Në mbledhje janë të ftuar edhe deputetët e opozitës, ndonëse këta të fundit nuk e kanë votuar dhe kanë deklaruar se nuk do të bëhen pjesë e këtij komisioni të Posaçëm.

Më poshtë gjeni dhe listën e plotë të anëtarëve për Komisionin e Posaçëm të Kuvendit:

Fatmir Xhafaj kryetar                              (PS)
Klotida Bushka anëtare                           (PS)
Eduard Shalsi       anëtar                        (PS)
Etilda Gjonaj        anëtare                      (PS)
Evis Kushi        anëtare                         (PS)
Toni Gogu       anëtar                            (PS)
Jorida Tabaku anëtare                           (PD)
Dhurata Tyli      anëtare                        (PD)
Sorina Kote      anëtare                        (PD)
Flutura Açka anëtare                            (PD)
Anëtar                                                (PD)
Milva Ekonomi anëtare zëvendësues         (PS)
Erion Braçe anëtar zëvendësues              (PS)
anëtar zëvendësues                               (PD)
anëtar zëvendësues                              (PD)
Nënkryetar i Komisionit do të jetë njëri nga anëtarët përfaqësues të pakicës parlamentare

Artikuj të lidhur

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button