Tag Archives: Zjarrfikesit

Përfshihet nga flakët shtëpia në Patos, zjarrfikësit kërkojnë përforcime

Një tjetër zjarr i madh ka përfshirë Patosin. Flakët kanë përfshirë një banesë 2-katëshe në lagjen ’29 marsi’. Zjarri ka rënë fillimisht në katin e sipërm të banesës ndërsa flakët e kanë përfshirë dhe po digjet totalisht. Forcat zjarrfikëse kanë mbërritur në vendin e ngjarjes. Zjarri në banesë dhe flakët në kodrat e Margëlliçi njëkohësisht kanë vështirësuar punën e tyre …

Read More »

“Bukë, kripë dhe zemër të bardhë”. Pasi fikën zjarrin në Dukat, zjarrfikësit e Vlorës ulën të hanë ushqim

Pas shuarjes së zjarrit në Dukat, zjarrfikësit e Vlorës kanë ndarë foto në rrjetet sociale teksa mbajnë nën vëzhgim situatën në rast se zjarri riaktivizohet. Ata janë shfaqur duke ngrënë një vakt së bashku, me ato që i gjendej me vete. Fotot janë shpërndarë në faqen e tyre në facebook me një mbishkrim domethënës. “Kur Detyra realizohet në Grup ! …

Read More »