Tag Archives: Zhduket

“Rusia e ka humbur luftën në Ukrainë”/ Zhduket një tjetër ish-marins amerikan në luftë kundër rusëve

Rusia “tashmë e ka humbur strategjikisht” luftën e saj në Ukrainë, duke marrë humbje të mëdha. Moska zyrtare  “nuk do të marrë kurrë kontrollin” e ketij vendi, tha Tony Radakin, Shefi i Mbrojtjes i Mbretërisë së Bashkuar në një intervistë për agjencinë e lajmeve Press Association. Nderkohe, ne nje kohe qe lufta eshte ne diten e 114, behet e ditur se …

Read More »

Zhduket avioni në Kroaci, mister fati i pasagjerëve

Një avion është zhdukur nga radari këtë të dielë në Kroaci, duke lënë mister fatin e 4 pasagjerëve Mediat kroate bëjnë me dije se avioni me 4 persona në bord ishte ngritur këtë të diel në fluturim për të shkuar drejt Gjermanisë, mirëpo është zhdukur nga radari dhe ka humbur kontaktet me kullën e vrojtimit të Rakovicës. Lajmi është konfirmuar …

Read More »

Në kërkim prej 3 ditësh, zhduket në mënyrë misterioze aktorja e njohur

Aktorja Tanya Fear, e cila është e mirënjohur për rolin e saj në “Doctor Who” ka humbur kontaktet me të gjithë. Thuhet se ajo u pa për herë të fundit në zonën e “Hollywood Bowl” të Los Angeles-it. Miqtë e saj u kanë bërë apel të gjithëve në mediat sociale në përpjekje për të gjetur aktoren. “Mikesha jona Tanya është …

Read More »