Tag Archives: Zgjedhje

“Opozita e paaftë të konkurrojë PS edhe në këto zgjedhje”. Petro Koçi mesazh Berishës: Ka marr fund koha kur vihej në pushtet me trazira

Deputeti i Partisë Socialiste Petro Koçi ka folur për zgjedhjet lokale, ku tha se niveli i opozitës sot flet vetë për rivalitetin që pritet të ketë edhe në këto zgjedhje. “Opozita nuk është e aftë dhe e bashkuar për të konkurruar denjësisht Partinë Socialiste në zgjedhjet që po trokasin. Objektivat e PS për fitoren e këtyre zgjedhjeve nuk vihen fare …

Read More »

Zgjedhja e kryetarëve të degëve, Balla: Hapim partinë, kandidatë përtej strukturave

Taulant Balla që mbulon edhe zgjedhjet e PS për qarkun Fier tha të shtunën se, me zgjedhjet për kryetarët e rinj të degëve, PS-ja do të synojë një hapje të partisë, përtej strukturave partiake “Zgjedhjet tona të brendshme që sapo kemi startuar nuk do t’i ngjajnë zgjedhjeve të brendshme të viteve të shkuara, por duhet të jenë një proces debati …

Read More »

Raporti përfundimtar i OSBR/ ODIHR për zgjedhjet e 25 prillit, reagon për herë të parë Ambasada Amerikane

Ambasada Amerikane në Tiranë ka reaguar pas publikimit të raportit final të ODIHR mbi zgjedhjet parlamentare të 25 prillit. “Ne kemi mbajtur shënim Raportin Përfundimtar të ODIHR mbi zgjedhjet parlamentare të 25 prillit, i cili ndërtohet mbi bazën e raportit paraprak të 26 prillit. Nxisim të gjitha institucionet përkatëse që të shqyrtojnë raportin përfundimtar dhe rekomandimet e tij për të …

Read More »