Tag Archives: viktima

Përgjaket fundjava, aksidentet iu marrin jetën 2 këmbësoreve

Këmbësorët vijonjnë të mbeten një nga faktorët kryesorë të aksidenteve me viktima. Kjo fundjavë është mbyllur me 2 viktima dhe 4 të plagosur si pasojë e aksidenteve rrugore të shënuara gjatë së premtes në akse të ndryshme të vendit. Viktima e parë u shënua në orët e para të mëngjesit pranë Mbikalimit të Patokut në aksin e autostradës Mamurras- Milot. …

Read More »

Tërmet 7.1 Rihter në Meksikë, raportohen viktima

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 7.1 Rihter ka goditur shtetin e Meksikës në orët e para të mëngjesit të së mërkurës. Lëkundjet kanë qenë shumë të fuqishme dhe nga raportimet paraprake bëhet me dije se ka viktima, ndërkohë që shumë ndërtesa janë shembur. Epiqendra e tërmetit ishte 18 km në veri-lindje të Acapulcos, një zonë e mbushur me resorte …

Read More »

E rëndë! Regjistrohet viktima e dytë nga zjarret në Shqipëri

Humb jetën pas tetë ditësh në spital Tatiana Haxhiaj, nga fshati Asim Zeneli në Gjirokastër. 60-vjeçarja është viktima e dytë nga zjarret në vendin tonë, pasi në 3 gusht humbi jetën tragjikisht bashkëshorti i saj, Andrea Haxhiaj. Të dy kishin pësuar djegie të mëdha nga zjarri që rrethoi fshatin në Gjirokastër. Tatjana Haxhiaj kishte djegie në rreth 70% të trupit …

Read More »

Turqi, viktima dhe dëme të mëdha pas zjarreve në Antalia

Zjarret masive në pyjet në qytetin bregdetar turk, Antalia, kanë shkaktuar tri humbje jete. “Tre persona humbën jetën dhe 122 të tjerë u lënduan nga zjarret në qarkun Manavgat”, tha në një deklaratë Autoriteti i Menaxhimit të Fatkeqësive dhe Emergjencave (AFAD). “Trajtimi i 58 personave vazhdon në spitale”, shtoi AFAD. “Shumë shtëpi, vende pune, hambare, toka bujqësore, serra dhe automjete …

Read More »