Tag Archives: vendim

Galatasaray merr një vendim për Rashicën

Milot Rashica është bashkuar me Galatasaray disa ditë më parë si huazim nga Norwich City. Sulmuesi nga Kosova nuk kishte hapësira te Norwich dhe u huazua te Galatasaray, ku tanimë ka debutuar me gjigantin turk. Rashica debutoi në fitoren e Galatasarayt 2-3 ndaj Kasimpasas, derisa në sfidën ndaj Konyaspor nuk luajti fare duke qëndruar në bankën rezervë për gjatë 90 …

Read More »

Zjarret masive kanë ‘pushtuar’ vendin, KLSH hidhet në aksion dhe merr vendimin e menjëhershëm

Zjarre të shumta kanë pushtuar ditët e fundit vendin tonë, në lidhje me situatën e rënduar që vazhdon të paraqitet ka nisur kontrollin e menjëhershëm Kontrolli i Lartë i Shtetit. Me urdhër të kryetarit të KLSH-së, Arben Shehu, kontrollet kanë nisur në të gjitha hallkat e strukturave të reagimit kundër zjarrit. Inspektorët e KLSH-së do të verifikoj menaxhimin që po …

Read More »