Tag Archives: Tirane

“14 maji nuk duhet të jetë betejë mes demokratëve”, Gazmend Bardhi: Nuk isha dakord për kandidat në Tiranë dhe në disa bashki

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi  ka reaguar pas zyrtarizimit të 16 kandidatëve të PD në mbledhjen e djeshme të Kryesisë së drejtuar nga Enkelejd Alibeaj. Bardhi tha pas mbledhje së Kryesisë së ai nuk është dakord që PD të dalë me kandidatë në të gjitha bashkitë e vendit. Ai tha se ka mbështetur kandidatët që rezultojnë fitues. “Unë …

Read More »

Deutsche Welle: Simpati në Tiranë për kurajon e Albin Kurtit

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka qëndruar në Tiranë për të diskutuar me krerët e shtetit shqiptar mbi zhvillimet e fundit të negociatave mes Kosovës dhe Serbisë. Një javë pas marrëveshjes Kosovë-Serbi në Ohër, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka qëndruar në Tiranë të dielën (26.03.) për të diskutuar me krerët e shtetit shqiptar mbi zhvillimet më të fundit të …

Read More »

7 të plagosur nga përmbysja e autobusit, dyshimet paraprake për aksidentin në Tiranë

Aksidenti në Tiranë, ku një autobus goditi dy automjete të parkuara dhe më pas u përmbys, mund të jetë shkaktuar pasi shoferi humbi kontrollin për shkak të mos funksionimit të sistemit të frenimit. Është ky detaji më i fundit i raportuar nga gazetari i ABC News, Ermal Vija në “Rrugën e Elbasanit”, në afërsi të Fakultetit Ekonomik, aty ku ndodhi …

Read More »

Drogë në shkolla e lokale, këto janë 6 zonat më të nxehta në Tiranë

50 persona janë arrestuar nga Policia e Tiranës në 3 muajt e parë të 2023, si pjesë e grupeve që shesin e shpërndajnë lëndë narkotike në lokale e shkolla. Shtrirja e aktivitetit kriminal dhe në afërsi të institucioneve arsimore, është kthyer në problem edhe për policinë. “Kryesisht gjimnazet e Tiranës, më së shumti përdoret lënda narkotike kanabis sativa, jo drogërat …

Read More »

Albin Kurti vjen të dielën në Tiranë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti viziton të dielën Tiranën. Mësohet se Kurti do të takohet me kryeminsitrin Edi Rama dhe kryeparlamentaren Lindita Nikolla. Nuk ka një qëllim të qartë e të deklaruar, por besohet të jetë në funksion të marrëveshjes së pafirmosur në Ohër, informimit të Shqipërisë me qëllim që edhe qeveria jonë të jetë e qartë në lobimin ndërkombëtar.

Read More »

Goditet rrjeti i shpërndarjes së kokainës në Tiranë, në pranga 20 persona

Një operacion i madh antidrogë është zhvilluar këtë të mërkurë në Tiranë, ku janë arrestuar mbi 20 persona dhe katër persona janë shpallur në kërkim. Në rrjetin e shpërndarjes së lëndëve narkotike ishin të përfshira dhe tre gra. Të arrestuar janë personat përgjegjës për shpërndarjen e drogërave në zona të ndryshme të kryeqytetit. Lajmi u bë me dije nga Drejtori …

Read More »

DEA në Tiranë, ministri i Brendshëm jep detaje në Parlament

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi, ka sqaruar sot në Kuvend prezencën e DEA-s në Shqipëri. Duke iu përgjigjur interesimit të deputetëve, ai tha se nuk bëhet fjalë për një zyrë, por për një person permanent. “E para njëherë ajo nuk është zyrë, por një person që DEA e ka caktuar të jetë permanent në Tiranë. Deri më sot ne bashkëpunonim …

Read More »

Çudit urbanisti: 23-vjeçari nga Korça që ka 88 apartamente në Tiranë

Eksperti i urbanistikës, Gentjan Kaprata tregoi në emisionin Now në Euronews Albania rastin e një 23-vjeçari nga Korça që ka 88 apartamente në Tiranë. “Pardje kam pirë kafe me një 23-vjeçar nga Korça që ka 88 apartamente në Tiranë. Ai rrinte në Londër, dhe 88 i kishte vetëm në Tiranë”, tregoi urbanisti. Ai u shpreh se në 4 vitet e …

Read More »

“Sirena alarmi!” Ish-prokurori zbulon arsyen e ardhjes së DEA-s në Tiranë

Ish-prokurori i Krimeve të Rënda, Eugen Beci tha se fakti që DEA ka zgjedhur të vijë në Shqipëri tregon se trafiku i kokainës është bërë i rrezikshëm. I ftuar në Euronws Beci tha ky investim i bërë prej DEA-s në Shqipëri tregon se trafiku i kokainës në vend është bërë më problematiku në të gjithë rajonin. “Dea ndërhyn zakonisht në …

Read More »

Aksidenti tragjik tek mbikalimi i TEG, 20-vjeçari dyshohet se ka qenë me shpejtësi mbi 260 km/orë

I riu Klevis Ruçaj, i cili ishte shoferi i automjetit ‘Audi A8’ që shkaktoi aksidentin tragjik me tre viktima mbrëmjen e të mërkurës, sipas ekspertëve po lëvizte me më shumë se 260 km në orë. Mësohet se makina luksoze me të cilën udhëtonte i riu bashkë me dy vajza, ka kaluar korsinë e parë dhe është përplasur me murin mbrojtës në …

Read More »