Tag Archives: thirrje

Edi Rama: U bëj thirrje të rinjve të qëndrojnë në vendin e tyre

Edi Rama u thotë të rinjve shqiptarë se puna në turizmin rural në vendin e tyre do të ishte më fitimprurëse sesa punët në Mbretërinë e Bashkuar Kryeministri i Shqipërisë i ka bërë thirrje popullit të tij që të ndalojë kalimin e Kanalit Anglez me varka të vogla, ndërsa rreth 2000 veta janë grumbulluar në veri të Francës gati për …

Read More »

Rama thirrje qytetarëve të Maqedonisë së Veriut: Pranoni propozimin e Macron

Kryeministri Edi Rama u bëri thirrje qytetarëve të Maqedonisë së Veriut që të pranojnë propozimin francez, që hap rrugën e nisjes zyrtare të negociatave për anëtarësimin e të dy vendeve në Bashkimin Europian. “Propozimi i fundit francez, i cili është edhe përfundimtari,i jep Maqedonisë së Veriut mundësinë e një pranimi pa rezervë dhe hap rrugën e nisjes zyrtare të negociatave …

Read More »

Guvernatori taleban thirrje perëndimit: Kthehuni me para, jo me armë

Guvernatori i ri taliban i Helmandit, i cili kaloi vite si komandant duke luftuar britanikët në Sangin, këmbëngul se koha për luftime ka mbaruar. Ai ka një mesazh për britanikët dhe pjesën tjetër të NATO -s: “Njihni talibanët si udhëheqës legjitimë të Afganistanit dhe pastaj kthehuni, por me para dhe jo me armë. Ne u përballëm me njëri -tjetrin në …

Read More »