Tag Archives: te miturit

Ministri britanik: 200 fëmijë azilkërkues janë zhdukur, 88% e tyre janë shqiptarë. Të miturit rrëmbehen…

Ministri i Brendshëm britanik Simon Murray ka bërë një deklaratë tronditëse para Dhomës së Lordëve duke thënë se 200 fëmijë azilkërkues janë zhdukur nga hotelet e Home Office në Britani, dhe se 88 përqind e tyre janë shqiptarë. Zbulimi vjen pasi Observer raportoi disa ditë më parë se një burim nga një hotel i Home Office në Brighton kishte pohuar se disa …

Read More »

Rrihnin të miturit në Shtëpinë e Fëmijëve në Sarandë/ ‘E pësojnë’ drejtoresha, psikologia dhe polici

Pas një denoncimi të mëparshëm lidhur me këqtrajtimin e të miturve në Shtëpinë e Fëmijëve në Sarandë, policia ka nisur procedim penal për drejtoreshën Stela Dako dhe psikologen e institucionit, Raviola Beqiraj. Gjithashtu është bërë edhe pezullimi nga detyra i një oficeri të patrullës, i cili po ashtu akuzohet se keqtrajtoi një të mitur. Lajmin e bëri të ditur policia …

Read More »