Tag Archives: takim

Vuçiç: Me Kurtin takohem të hënën, situata më e vështirë qe 10 vjet

Të hënën e 21 nëntorit në ora 8:00, presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç dhe kryeministri i Kosovës, Albin Kurti do të takohen në Bruksel. Kështu ka njoftuar Vuçiç gjatë një interviste në TV Prva, derisa ka njoftuar se me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurtin, do të flas për shumë tema. “Bisedimet do të fillojnë në ora 8 të mëngjesit, do …

Read More »

Kryeministri Rama, takim me presidentin e Azerbajxhanit: Biseduam për projekte të përbashkëta në fushën e energjisë

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një takim me presidentin e Azerbajxhanit, Ilham Aliev. Teksa ka shpërndarë foto nga takimi, Rama zbulon edhe fokusin e bisedës. Kryeministri bën me dije së është biseduar për bashkëpunim në fushën e energjisë, por edhe për nisjen e programit të gazifikimit me investim të Azerbajxhanit. “Me Presidentin e Azerbajxhanit, mikun e dashur Ilham Aliev, patëm …

Read More »

Vizitë dy ditore në Tiranë, ambasadorja e SHBA në OKB takon sot Begajn dhe Ramën

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në OKB, Linda Thomas-Greenfield ka mbërritur ditën e djeshme në Tiranë. Thomas-Greenfield do të qëndrojë në Shqipëri për dy ditë, ku do të zhvillojë takime me krerët më të lartë të vendit. Thomas sot do të zhvillojë një bisedë më presidentin Bajram Begaj si dhe me kryeministrin Edi Rama. Zyrtarja e lartë do …

Read More »

Ironia e Ramës nga Lushnja: Jemi në një vatër të demokratëve! PD si mall që ta kthen pika e grumbullimit, Meta ‘u ngrit’ nga armiku

Kryeministri Edi Rama gjatë një takimi me fermerë në Lushnjë nuk i ka kursyer ironitë në drejtim të Partisë Demokratike, ndërsa ka kujtuar dhe ata që i përmend si aset, patronazhistët. “Ky është realiteti i hidhur i përgjithshëm i të gjithë atyre që ju drejtohen ekraneve, portaleve për të marrë informacion për vendin ku jetojmë. Shumica dërrmuese e këtyre pasqyrave …

Read More »

VIDEO/ Rama nga Tropoja: Rrëmujat e Berishës e Metës? Janë vegla të Putinit!

Nga vendlindja e kundërshtarit të tij politik, kryeministri Edi Rama iu ka folur tropojanëve për Sali Berishën ‘Non Grata’ nga aleati më i madh i shqiptarëve, SHBA. Për kreun e qeverisë, ky vendim duhet lexuar deri në fund, sipas së cilit fakti që Berisha nuk është futur në listën e zezë për korrupsion apo minim të demokracisë, por për çështje …

Read More »

“Takasirati jonë t’i mundim edhe njëherë”/ Rama për Berishën: As emrin s’ia përmend se më vjen për të vjellë

Në fjalën e tij më operatorët turistik, kreu i qeverisë Edi Rama nuk ka lënë pa përmendur edhe Sali Berishën, por ka preferuar që të mos ia përmend as emrin. “As emrin s’ia përmend se më vjen për të bërë dhe as juve që t’ju përzihet që në mëngjes”, tha Rama për Berishën. Duke komentuar opozitën, kryeministri Edi Rama tha …

Read More »

A do të bashkohet PD-ja? Sot takimi “ballë për ballë” Paloka – Bardhi

Edi Paloka dhe Gazment Bardhi dy të mandatuarit e Berishës dhe Alibeajt janë gati të ulen sot përballë njëri-tjetrit për të diskutuar mbi mundësinë e bashkimit në zgjedhjet vendore. Kreu i PD, Sali Berisha mblodhi të hënën në selinë blu drejtuesit politik të qarqeve për të diskutuar mbi aksionin politik të opozitës por edhe nisjen e procesit të primareve. Në …

Read More »

Rama mbledh rektorët pas bojkotit te pedagogëve: E kam diskutuar çështjen e universitetit edhe në takimin e Komunitetit Politik Europian

Kryeministri Edi Rama ka mbledhur mëngjesin e sotëm rektorët e universiteteve publike dhe jopublike në vend, në një kohë kur pedagogët janë në bojkot duke kërkuar rritje të pagave. Rama i ka falenderuar rektorët për arritjet e universiteteve, ndërsa shtoi se cëcshtjen e arsimit të lartë e ka ngirtur edhe në takimin e Komunitetit Politik në Pragë. “Përpara se të …

Read More »

Pas takimit me Kurtin, Lajçak takim “kokë më kokë” me Vuçiçin në Beograd

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë, Mirosllav Lajçak, do të takohet të hënën në Beograd me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiç. Siç kanë njoftuar nga kabineti i Vuçiqit, pas takimit nuk do të ketë deklarata për media. Lajçak ka arritur në Beograd pas një takimi që ka zhvilluar katër ditë më parë me …

Read More »

Kongresi i Partive Socialiste Europiane, Rama takon kancelarin gjerman Olaf Scholz në Berlin

Kryeministri Edi Rama ka takuar kancelarin e Gjermanisë Olaf Shcolz në Berlin, në Kongresin e Partive Socialiste Euoropiane. Kreu i qeverisë ka publikuar disa foto nga takimi me kancelarin gjerman, teksa ka uruar qytetarët për një fundjave të mbarë. “Mirëmëngjes dhe nga Berlini, ku sot në mesdite mbyllet me fjalimin e kancelarit Scholz, Kongresi i Socialistëve dhe Demokratëve Europianë, ju …

Read More »