Tag Archives: suedi

HYSEN IBRAHIMI, OSE PENA E VYER PAN SHQIPTARE

Nga Shaqir Foniqi Sot doli nga shtypi libri i radhës, i titulluar ”VEPRA 4 (Veprimtari kulturore), autor z. Hysen Ibrahimi. Botues: Shoqata e Shkrimtarëve dhe Artistëve Shqiptarë ”Papa Klementi XI Albani”, Suedi. HYSEN IBRAHIMI, OSE PENA E VYER PAN SHQIPTARE Aktivisti i paepur dhe i palodhur për kauzën kombëtare, Hysen Ibrahimi, prej shumë vitesh zhvillon aktivitet pan shqiptar në shtetet …

Read More »

Suedezja 103-vjeçare thyen rekordin botëror të hedhjes me parashutë

Një grua suedeze 103-vjeçare ka thyer rekordin botëror të hedhjes me parashutë, dje pasdite pranë Motala, rreth 200 kilometra në jugperëndim të Stokholmit. Një video nga transmetuesi suedez “SVT” tregoi Rut Larsson duke zbritur butësisht në tokë nën një qiell blu të ndritshëm, ku po prisnin ndihmësit e saj. Një përfaqësues i Librit të Rekordeve Botërore “Guinness” ishte dëshmitar i …

Read More »