Tag Archives: spitali

Shullazi nën masa të rrepta sigurie, nga spitali i burgut në qelitë e 41 bis

Emiliano Shullazi është transferuar nga spitali i burgut ku pak ditë më parë kreu një ndërhyrje kirurgjikale, në qelitë e 41 bis, aty ku po kryen dhe dënimin e tij. Lëvizja është kryer rreth orës 17:25 të së mërkurës në masa të rrepta sigurie nën shoqërimin e Forcave Operacionale të DPB, RENEA dhe Policisë së Shtetit. Procedura e transferimit është …

Read More »

Shtohen rastet me koronavirus në vend, hapet spitali COVID-3

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka njoftuar ditën e sotme se është hapur spitali “Covid 3” për të gjithë personat e prekur nga koronavirusi që kërkojnë hospitalizim. Sipas Manastirliut me postimin e bërë në rrjetet sociale njofton se një veprim i tillë ka ardhur pas shtimit të rasteve të infektimeve me koronavirus. Njoftimi i Manastirliut: Forca ekipit të Spitalit #Covid në …

Read More »

Goditet nga rrufeja, shpërthen në flakë spitali, evakuohen pacientët

Një zjarr ka shpërthyer në një spital të madh pasi u godit nga rrufeja në Mancester. Sipas “Thye Sun” një repart u evakuua ndërsa tymi lëshohej nga çatia e Spitalit të Përgjithshëm Trafford të Mançesterit këtë pasdite. Dëshmitarët thanë se zjarri shpërtheu gjatë stuhisë dhe pacientët dhe personeli u nxituan për në siguri. Ekipet e zjarrfikësve po punojnë për të …

Read More »