Tag Archives: spak

“Ka dhëmbë floriri, ikni shikojani”, i arrestuari shpërthen ndaj Nuredin Dumanit: Ia di lidhjet, e njoh me dhëmballë

Vijon ende seanca maratonë në Gjykatën e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar. Mësohet se në disa momente ka pasur tension mes të arrestuarve ndaj Nuredin Dumanit, i cili nuk ishte i shoqëruar bashkë me të pandehurit e tjerë, ndërsa masa e sigurisë iu komunikua që prej orëve të para të mëngjesit të së shtunës në ambientet e spitalit. …

Read More »

Arben Kraja i përgjigjet kritikave: Askush nuk mund t’u thotë prokurorëve çfarë të hetojnë

Kreu i SPAK, Arben Kraja teksa është thirrur në seancë dëgjimore për të raportuar në Komisionin e Ligjeve ku tha se “Asnjë nuk mund t’i thotë prokurorëve çfarë të hetojnë” Kraja iu referua deklaratave publike të kryeministrit Edi Rama dhe anëtarëve të qeverisë se SPAK duhet të hetojë zyrtarët e lartë, përfshirë Sali Berishën. Kraja kujtoi dispozitat ligjore, duke theksuar edhe …

Read More »

‘Fillimisht të dhunohet’, avokati i “të fortëve” dha 120 mijë euro për ekzekutimin e gruas: Dyshonte se e tradhtoi me shokun e ngushtë

120 mijë ka ofruar avokati Alban Bengasi për të eliminuar ish-gruan e tij, vetëm se mendonte se e kishte tradhtuar me shokun e ngushtë. Dëshminë tronditëse e ka dhënë për SPAK Nuredin Dumani. Në dosjen e siguruar nga Report Tv, Dumani rrëfen se fillimisht Bengasi kishte kërkuar që gruaja e tij të dhunohej dhe t’i shkaktoheshin dëme të shumta. I penduari i …

Read More »

Alibeaj përgëzon SPAK: Duhet të vijojnë më tej operacionet kundër grupeve kriminale dhe jo vetëm

Enkelejd Alibeaj ka përgëzuar operacionin e RENEA-s dhe punën e SPAK për arrestimin e 18 personave të rrezikshëm në Shqipëri. Në një postim në Facebook, Alibeaj shkruan se duhet përgëzuar SPAK por edhe duhet inkurajuar që të vijojë më tej me goditjen e të gjitha grupeve kriminale, por jo vetëm, duke lënë të nënkuptohet që SPAK duhet të shtrijë hetimet …

Read More »

Policia zbarkon në dhomën e hotelit ku qëndronte Ervis Martinaj/ Gjenden targa makinash, kallashnikov, municione…

SPAK ka lëshuar 32 urdhër-arreste ditën e sotme në një aksion të gjerë që u zhvillua, ndërkohë që policia ka arrestuar 18, e 14 të tjerë janë në kërkim, mes të cilëve edhe Ervis Martinaj. Policia ka zbarkuar në një dhomë hoteli, ku dyshohet se qëndronte Martinaj dhe nga kontrolli janë gjetur objekte të paligjshme që i kërkuari mbante. Policia …

Read More »

Mega-operacioni me të arrestuar e të shpallur në kërkim, mes tyre shefi i krimeve në Lezhë

Krerët e SPAK dhe Policisë së Shtetit kanë dhënë detaje në lidhje me operacionin e madh të FNSH-së dhe RENEA-s gjatë 24 orëve të fundit. Sipas Gledis Nanos, operacion është quajtur “Golden Bullet-Plumbi i artë” dhe në kuadër të këtij operacioni i janë komunikuar urdhër ekzekutimet nga GJKKO 18 personave. Mes tyre është edhe shefi i Krimeve në Policinë e …

Read More »

Operacioni i sotëm i SPAK dhe Policisë së Shtetit , reagon kryeministri Rama

Kryeministri Edi Rama ka reaguar lidhur me operacionin e sotëm të SPAK-ut dhe Policisë së Shtetit “Operacioni i sotëm i SPAKUT dhe Policisë së Shtetit është shembulli më kuptimplotë i fuqizimit të organeve ligjzbatuese dhe vendosmërisë së madhe për ta goditur krimin e organizuar me të gjithë forcën e ligjit! Respekt për këtë shembull kaq domethënës. Mbështetje deri në fund!”, …

Read More »

Operacioni i SPAK, 8 grupet kriminale u goditën sot në Tiranë, Durrës dhe Elbasan

SPAK bën me dije se ka goditur 8 grupe kriminale në Tiranë, Durrës dhe Elbasan. Sipas drejtuesit të SPAK, Arben Kraja, 4 grupe janë në Elbasan, 2 në Tiranë dhe 2 në Durrës. “Hetimet e kryera për këto ngjarje kriminale kanë evidentuar ekzistencën e 8 grupeve të strukturuara kriminale të cilët kanë shtrirje gjeografike kryesisht në qytetet e Tiranës, Durrësit …

Read More »

SPAK në aksion, lëshohen 32 urdhër-arreste

Prokuroria e Posaçme është duke zhvilluar një operacion në disa qytete të vendit. Mësohet se SPAK ka firmosur 32 urdhër-arreste, ku 19 urdhër-arreste janë lëshuar vetëm në qytetin e Elbasanit. Operacioni po bëhet në kuadër të krimit të organizuar dhe aktualisht është duke vijuar. Mes personave për të cilët janë firmosur urdhër-arrestet ka edhe personazhe të njohur të botës së krimit. …

Read More »