Tag Archives: shtrenjtohen

Fluturimet do të shtrenjtohen, thotë shefi i industrisë ajrore

Çmimi i biletave të linjës ajrore do të rritet “pa dyshim” me rritjen e kostove të karburantit. Lajmi u bë i ditur nga transmetuesi britanik “BBC”, duke cituar intervistën me Willie Walsh, drejtorin e përgjithshëm të Shoqatës Ndërkombëtare të Transportit Ajror (IATA). Çmimet e naftës janë rritur ndërsa ekonomitë rimëkëmben nga pandemia COVID-19 dhe lufta në Ukrainë. Sipas Walsh-it, këto …

Read More »