Tag Archives: shqiptari

E dhunuan brutalisht në burgun famëkeq grek, shqiptari: Dhuna nisi që në nëntor, kam frikë për jetën! Policët i kanë ushtruar presion gruas

Vetëm 2 ditë burg ishte ndëshkimi i autoriteteve greke për 4 efektivët që e torturuan në mënyrë mizore shqiptarin Saimir Zefi të dënuar në Selanik. 4 efektivët u liruan, por i riu nuk tërhiqet nga vendosja e drejtësisë. Në një komunikim “live” me emisionin ‘Pa Gjurmë’ në ‘Report Tv’, Zefi thotë se ka frikë për jetën e tij pasi policët e …

Read More »

Sherri përfundon në tragjedi, shqiptari i prishi shtëpinë me ekskavator, komshiu e vret me pushkë

Një mosmarrëveshje lagjeje degjeneroi në tragjedi mbrëmjen e djeshme në San Polo, një fshat i Arezzo. Sipas hetimeve, një 57-vjeçar me origjinë shqiptare, i hipur në një eskavator, sulmoi banesën e fqinjit të tij dhe i shkatërroi faqen e murit. Pronari italian, 53-vjeçar, ka reaguar duke qëlluar me armë gjahu disa herë, katër prej të cilave e kanë goditur, duke …

Read More »

Zbulohen tetë “shtëpi bari” në Angli, kapen shqiptari dhe bashkëpunëtori i tij. Si ra policia në gjurmët e trafikut të drogës

Goditet aktiviteti i kanabisit në Angli. Mediat e huaja shkruajnë se në këtë aktiviteti ishin të përfshirë një burrë nga Shqipëria dhe një ndërtues pronash nga Cardiff Metthew Cleary. Bëhet me dije se Cleary dhe bashkëpunëtori i tij shqiptar Mikel Kujtila kanë prodhuar kanabis me vlerë mijëra paund në tetë ‘shtëpi bari’ kanabisi në qytet. Policia kishte nisur hetimet në …

Read More »

Vrau dy persona dhe “u zhduk” drejt Anglisë/ Media britanike: Historia e shqiptarit që rrezikon ekstradimin

Një shqiptar i dyshuar si vrasës i dyfishtë, Ilirian Zeqaj, 50-vjeç, po përballet me ekstradimin nga Britania për herë të dytë pasi hyri fshehurazi në Mbretërinë e Bashkuar dy herë, i cili mori nënshtetësinë me një emër të rremë. Ai u dënua në mungesë për dy akuza për vrasje në vitin 2002 dhe u dënua me 23 vite burg, por Zeqaj, …

Read More »

Vrau gruan me çekiç, kërkohet burg përjetë për shqiptarin në Itali

Është kërkuar burg i përjetshëm për shqiptarin Gëzim Alla, i cili vrau gruan e tij në Itali. Ngjarja kriminale ndodhi më 18 Prill 2021 ku Gëzim Alla goditi me çekan gruan e tij Dorina Alla, në Pove del Grappa, në provincën e Vicenza-s. Për muratorin shqiptar 52-vjeçar Gezim Alla, prokurori ka kërkuar burgim të përjetshëm. Kërkesa për gjyqtarët e Gjykatës …

Read More »

“Më rrihte me rrip, më kërcënonte se do më vriste”, rrëfimet tronditëse të grave që u mbajtën si skllave për vite nga 5 shqiptarë në Zvicër

Një burrë shqiptar dhe katër djemtë e tij do të gjykohen në Zvicër nga e hëna për shkak se dyshohet se kanë kontrabanduar në Zvicër disa vajza nga viset shqiptare. Ato janë mbajtur të izoluara si skllave me vite të tëra dhe kanë qenë të detyruara t’ua lajnë edhe këmbët burrave të tyre patriarkalë dhe të dhunshëm. Aktakuza kundër këtij …

Read More »

“I mbanin si skllave në Zvicër”, shqiptari akuzohet se ka blerë “bashkëshorte” nga Shqipëria për djemtë e tij

Një burrë nga Kosova po akuzohet se ai dhe djemtë e tij për 16 vjet i kanë keqtrajtuar tanimë katër gra duke i mbajtur si skllave në shtëpinë e tyre në Zvicër. Për mbi një dekadë e gjysmë, nuk u zbulua. Por, tani babai dhe katër djemtë e tij do të përballen javën tjetër me drejtësinë. Ata do të dalin para …

Read More »

Emri+FOTO/ Pjesë e bandës së ‘Eskos’, ja kush është shqiptari i arrestuar në Greqi

Presoni që shihni në foto është një tjetër shqiptar i arrestuar sot si pjesë e grupit kriminal të Eskos. Bëhet fjalë për shtetasin Ermir Meta nga Çorovda. 31-vjeçari  ish-i dënuar i të ashtuquajturës “Banda me Kallashnikov” doli në media më 1 tetor ku shfajësoi veten duke thënë se nuk kishte lidhje me këtë bandë që u shkatërrua në Greqi, ndërsa …

Read More »

I shpallur në kërkim nga Interpol Tirana për trafik droge, arrestohet shqiptari në Kakavijë

Një shqiptar i shpallur në kërkim ndërkombëtar për trafik droge është arrestuar në pikën kufitare të Kakavijës. Mësohet se i arrestuari është vendosur në pranga nga pala greke. Ai u kap pasditen e së dielës nga sektori i verifikimit të pasaportave në Kakavijë në bashkëpunim me policinë e Janinës. Ndaj tij kishte një urdhër kërkimi ndërkombëtar nga Interpol Tirana për …

Read More »

Kryente grabitje në banka e kazino, kapet më në fund shqiptari

Një 42-vjeçar shqiptar ka rënë në prangat e policisë greke në Atika, pasi akuzohet se ishte pjesëtar i një bande që kryente vjedhje të shpeshta në filialet e bankave dhe dyqaneve të lojërave të fatit në atë zonë. Së bashku me shqiptarin është arrestuar dhe një 22-vjeçar me origjinë bullgare, ndërsa dyshohet se duke bashkëpunuar me njëri-tjetrin, kishin krijuar një …

Read More »