Tag Archives: Shkoder

Shisnin kanabis të ndarë në doza, arrestohet një i mitur dhe një 20-vjeçar në Shkodër

Një i mitur dhe një 17-vjeçar janë arrestuar sot në Shkodër, pasi janë kapur në flagrancë duke shpërndarë lëndë narkotike kanabis nëpër doza. Gjithashtu, gjatë kontrolleve fizike të ushtruara nga shërbimet e Policisë, këtyre shtetasve, në 2 lagje të ndryshme të qytetit, iu gjetën dhe iu sekuestruan në cilësinë e provës materiale, një sasi lënde e dyshuar narkotike kanabis, e …

Read More »

Meta: Sot në Shkodër qytetarët vuajnë mungesën e drejtësisë, veprim i qëllimshëm nga “Rilindja”

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta i bën thirrje qytetarëve të ndëshkojë me votë qeverinë në zgjedhjet e 14 Majit. Ai shprehet se gjykata është lënë pa gjykata duke e cilësuar këtë një marrëzi të qëllimshme të Rilindjes. Statusi i Ilir Metës Lënia e Shkodrës pa gjykata është një marrëzi e qëllimshme e “Rilindjes”. Sot në Shkodër qytetarët vuajnë …

Read More »

Tragjike në Shkodër: 48-vjeçari vetëvritet me armën e gjahut

Një 48-vjeçar në Shkodër  ka dhënë fund jetës duke u vetëvrarë me armën e gjahut Policia bën me dije se rreth orës 13:20, në lagjen “Naim Gjylbegu”, Shkodër, dyshohet se është vetëvrarë më armë gjahu, në banesën e tij, shtetasi A. Xh., 48 vjeç. Arma e gjahut është sekuestruar në cilësinë e provës materiale. Grupi hetimor ndodhet në vendin e …

Read More »

U kap me pistoletë në restorant, arrestohet 47-vjeçari në Shkodër! Në momentin që pa efektivët e policisë, tentoi të largohet

Një 47-vjeçar është arrestuar nga policia brenda një restoranti në Shkodër pasi mbante një armë pa leje. Panorama Tv mëson se në pranga është vendosur shtetasi Luan Shpinagri, i cili mbante një pistoletë me fishek në fole. Në momentin që pa efektivët e policisë, 47-vjeçari tentoi të largohej, por është neutralizuar. Policia sekuestroi armën, teksa materialet procedurale iu referuan Prokurorisë …

Read More »

Rama publikon pamje nga Zogaj: Po ndërtohet një prej tre moleve në Liqenin e Shkodrës, perspektivë e re turistike Shqipëri-Mali i Zi

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën me pamje nga Zogaj, ku po ndërtohet një prej tre moleve në Liqenin e Shkodrës. Rama shkruan se kjo urë shihet si një perspektivë e re turistike mes Shqipërisë dhe Malit të Zi. “MIRËMËNGJES   nga Zogaj ku po ndërtohet një prej tre moleve në Liqenin e Shkodrës, me të gjitha parametrat në funksion …

Read More »

Reshjet e borës në vend, Kushi: 13 shkolla të qarkut Shkodër nuk do të nisin mësimin të hënën

Ministrja e Arsimit dhe Sportit, Evis Kushi me anë të një postimi në rrjetin social “Facebook” ka njoftuar se mësimi do të vijojë normalisht në disa shkolla të vendit. Ndërsa thekson se mësimi nuk do të zhvillohet vetëm në 13 shkolla të njësisë administrative Shkodër. Kjo vjen pasi ky qark ka pasur reshje të dendura të borës. Postimi i Kushit: …

Read More »

Tritol banesës së Shefit të Krimeve në Shkodër, detajet e para

Një shpërthim tritoli ka tronditur Shkodrën në orët e para të mëngjesit të sotëm. Mësohet se lënda plasëse ishte vendosur në banesën e shefit të Seksionit për Hetimin e Krimeve, Pëllumb Shpati. Nga shpërthimi ka pasur vetëm dëme materiale, ku ka pasur dëmtime të lehta në banesë por edhe në automjetin e Shpatit. Shkak për lëndën plasëse dyshohet paraprakisht se …

Read More »

E rëndë/ Vret veten me armë gjahu një person

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Shkodër, ku raportohet se një i moshuar ka vrarë veten me armë gjahu. Shkodër/Informacion paraprak Rreth orës 10:15, në fshatin Trush, Shkodër, dyshohet se shtetasi M. M., 81 vjeç, është vetëvrarë me armë gjahu, në banesën e tij. Grupi hetimor, nën drejtimin e Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Shkodër, vijon punën për …

Read More »

Vrasja e foshnjës nga nëna 32-vjeçare në Shkodër, psikologia zbardh detaje tronditëse: Shkaku…

Historia e rëndë e 32-vjeçares Orjana Gremi e cila hodhi në lumin Kir në Shkodër foshnjën e saj të sapolindur, është vënë sërish në qendër të vëmendjes. Psikologia Artemis Shehu dhe sociologu Gëzim Tushe kanë thënë se kjo është një ngjarje shumë e rëndë, dhe një akt makabër nga nëna e fëmijës, e cila duhet të marrë përsipër përgjegjësinë penale, …

Read More »

EMRI/ Ishte shpallur në kërkim për vrasje të dyfishtë, arrestohet 27 vjeçari në Shkodër

27 vjeçari nga Malësia e Madhe, Danjel Pepa është vënë në prangat e policisë së Shkodrës pasi ishte shpallur në kërkim për vrasje të dyfishtë me armë zjarri. Siç njofton policia, 27-vjeçari dyshohet se në fshatin Vrith, më datë 03.10.2020, ka vrarë me armë zjarri, shtetasit V. Ç. dhe K. P. Njoftimi i plotë: Malësi e Madhe/Shkodër Finalizohet operacioni policor …

Read More »