Tag Archives: Salianji

“Mbledhja e grupit dështoi”, Salianji: Me 1/3 e opozitës nuk ka legjitimitet

Deputeti demokrat Ervin Salianji ka reaguar për mbledhjen e grupit parlamentar të PD të thirrur nga deputeti Enkelejd Alibeaj. Në një reagim në Facebook, Salianji shkruan se mbledhja dështoi për herë të dytë duke treguar se propozimi i tij për të organizuar një takim të përbashkët me të gjithë deputetët, u refuzua duke prodhuar më vonë deklarata të pavërteta. Salianji …

Read More »

Alibeaj thërret grupin, Salianji: S’kishte mbledhje kryesie, drafti i shërben Ramës

Deputeti Enkelejd Alibeaj thirri sot mbledhjen në orën 14:00 mbledhjen e grupit parlamentar, ndërsa dje prezantoi draftin për presidentin e ri. Deputeti demokrat Ervin Salianji në një deklaratë për mediet, u shpreh se nuk ka një mbledhje të kryesisë për sa kohë që nuk ka kuorum. Salianji pohoi se nuk është njoftuar për një mbledhje të tillë, teksa shtoi se …

Read More »

Nënkuptoi Bashën? Salianji: Dikush po keqpërdor grupin

Deputetja Orjola Pampuri doli pak më parë me një njoftim, ku komunikonte dy vendimet e marra sot në mbledhjen e Kryesisë së PD, sipas së cilave “kryesia mblidhet çdo të premte të çdo jave në orën 09:15, dhe të hënën në po të njëjtën orë”. Deputeti Ervin Salianji, në një deklaratë për mediet jashtë Kuvendit, ka dhënë detaje nga mbledhja …

Read More »

Mbledhja e Grupit të PD, Salianji: T’i jepet fund protagonizmit personal! Deputetët të ulen dhe dhe të zgjidhin krizën

Deputeti demokrat Ervin Salianji i është bashkuar mbledhjes së Grupit Parlamentar të thirrur nga Enkelejd Alibeaj. Në një prononcim për mediat para mbledhjes së Grupit Parlamentar, Salianji ka akuzuar se disa deputetë kërkojnë ta ndajnë Partinë Demokratike në 2 pjesë. Salianji tha se ka folur edhe me Grupin e Rithemelimit që edhe ata të ishin pjesë e mbledhjes, pasi është e …

Read More »

Dorëheqja ‘e pezulluar’ e Bashës, Salianji: Qëndrimin në PD ia kërkuan

Deputeti demokrat Ervin Salianji u shpreh se Lulzim Basha nuk ka asnjë rrugë tjetër veç dorëheqjes. Në studion e “Open” në Top Channel, Salianji u shpreh se në mbledhjen e Kolegjit të Kryetarëve nuk ka pasur një qëndrim të unifikuar. Deputeti deklaroi se qëndrimin në PD e kanë kërkuar vetëm kryetarët e degëve të cilët janë komanduar dhe nuk janë …

Read More »

Salianji: Liston ministritë dhe institucionet e përfshira në dosjen për arrestime

Deputeti i Partisë Demokratike Ervin Salianji, ka publikuar fakte të reja nga gjetjet e Komisionit Hetimor për Inceneratorët. Salianji renditi të gjitha institucionet shtetërore që sipas tij janë përfshirë në aferën e inceneratorëve. Sipas Salianjit pjesë e gjithë kesaj afere mafioze 430 milione euro ka qenë “Ministria e Mjedisit, Minista e Financave, Ministria e Energjisë, dhe Sekretari i Përgjithshëm i …

Read More »

Denoncimi i PD, Salianji: Shqipëria një serë e madhe hashashi me urdhër politik të Ramës

Deputeti i PD-së, Ervin Salianji deklaroi se Shqipëria është një serë e madhe me hashash, ndërsa shigjetoi akuza në drejtim të kryeministrit Edi Rama. Duke iu referuar një raporti të OKB-së, Salianji shkruan se vendi ynë është i pari në Europë për prodhimin e hashashit. “Pak ditë më parë, një fermer i dha fund jetës sepse produktet e tij kalbeshin …

Read More »