Tag Archives: rruge

Lezhë/ Pak minuta shi përmbyt rrugë dhe biznese në Lezhë

Mjaftuan pak minuta shi që rrugët dhe lagjet e qytetit të Lezhës të përmbyten. Siç shihet dhe nga pamjet uji vërshoi në mënyre të menjëhershme, duke deportuar në disa biznese dhe vështirësuar qarkullimin e automjeteve dhe qytetarëve. Situata më problematike u krijua përgjatë bulevardit “GjergjFishta”, rrugën pranë shkollave, bllokun e banimit në zonën “11 janari” dhe 11.2 hektarë të lagjes …

Read More »

Rrugë në Bronx – New York me emrin “Fan Noli”

Bronx New York (9 Prill 2022): Tashmë është zyrtare, një rrugë në Morris Park të Bronx-it në New York – prej sot do të mbajë emrin e eruditit të Kombit Shqiptar dhe Amerikan Fan Noli. Nisma e ndërmarrë nga ish-Këshilltari në Bashkinë e New Yorkut dhe ish Ansambleisti në Shtetin e New Yorkut Mark Gjonaj me aktivisten Ornela Beshiri, më …

Read More »