Tag Archives: Puke

Kryebashkiaku i Pukës merr vendimin e ashpër për punonjësit e administratës: Ata që nuk vaksinohen…

Situata e krijuar nga pandemia e COVID-19 ka shtyrë kryebashkiakun e Pukës, Gjon Gjonaj që të ndërmarrë një vendim për administratën, duke kërkuar që ata të jenë të gjithë të vaksinuar. Sipas Gjonaj nga sot ata duhet të paraqesin kartelë vaksinimi, dhe ata që nuk vaksinohen duhet të bëjnë çdo javë tampon. “Rritja e numrit të rasteve me COVID në …

Read More »

Zjarret/Ministria e Mbrojtjes: Vijon puna nga ajri në Vlorë, Gjirokastra nën monitorim, si paraqitet situata në Shkodër, Pukë, Elbasan dhe Dibër

Ministria e Mbrojtjes ka dhënë informacion për situatën e zjarreve për të gjitha vendet e prekura teksa disa vatra vijojnë të jenë aktive. Në njoftimin e ministrisë thuhet se situata në Gjirokastër po mbahet nën monitorim dhe është bërë e mundur shuarja e të gjithë vatrave të zjarrit, ndërkohë po punohet nga ajri për të shuar zjarret në Vlorë dhe …

Read More »