Tag Archives: Presidenti i KE

Detaje nga vizita e Charles Michel: Platformë politike për vende jo anëtare në BE

Presidenti i KE, Charles Michel, tha në Tiranë se në situatën e krijuar nga agesioni rus ndaj Ukrainës integrimi europian ka nevojë për mënyra inovative, përtej modeleve tradicionale. “Përballë situatës së krijuar nga agesioni rus ndaj Ukrainës integrimi europian ka nevojë për mënyra inovative, përtej modeleve tradicionale, ka nevojë për stimuj të rinj, që të përshpejtohet procesi i integrimit europian.” …

Read More »

Michel pret që Serbia të vendosë sanksione ndaj Rusisë

Lufta e Rusisë kundër Ukrainës ka tronditur kontinentin evropian, i ka dhënë fund paqes në Evropë dhe po ndodh në një kohë kur të gjithë duhet të punojnë për të mbrojtur njëri-tjetrin, tha presidenti i Këshillit Evropian, Charles Michel, gjatë qëndrimit më 19 maj në Serbi. Pas bisedimeve me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, Michel tha se integrimi evropian i …

Read More »

Presidenti i KE vizitë zyrtare nesër në Tiranë, zbardhet axhenda e plotë

Presidenti i Këshillit të Europës, Charles Michel do të zhvillojë një vizitë zyrtare nesër në Tiranë Zyra e kryeministrisë ka zbardhura axhendën e presidenti të KiE -Në orën 10.15, në bulevardin pranë Kryeministrisë do të zhvillohet Ceremonia e Mirëseardhjes. -Në orën 10.30, takimi kokë më kokë dhe takimi i dy delegacioneve. -Në orën 11.15, konferenca për shtyp.

Read More »