Tag Archives: politik

Balla: Berishës dhe Metës s’jua kemi parë hajrin as veç e veç, mbështesin Vladimir Putin

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ishte në një takim me mallakastriotët të cilëve u premtoi që nuk do jenë kurrë vetëm. Ai tha se Mallakastra është një tokë e bekuar dhe prodhimi i vajit këtë vit ka qenë shumë i mirë. Për këtë arsye Balla u shpreh se po flet çdo ditë dhe me Krifcën për …

Read More »

Spartak Ngjela zbulon skenarin që mund të fundosë Sali Berishën

Avokati Spartak Ngjela i ftuar në “Pikat mbi I” pohoi se amerikanët mund të ndjekin të njëjtën procedurë edhe me ish-kryeministrin Sali Berisha, si në rastin e ish-presidentit Hashim Thaçi, që po gjykohet për krime lufte në Hagë. Ngjela theksoi se SPAK nuk flet për këtë çështje, nëse kanë ardhur në Shqipëri apo jo prova kundër Berishës. “Goditja duhet të …

Read More »

Demokrati nga Kukësi i shpreh dashurinë Berishës: Të kam në zemër, me ty deri në vdekje

Sali Berisha ishte në qytetin e Kukësit këtë të hënë, ku zhvilloi takime në kuadër të fushatës për zgjedhjen e kryetarit të PD, ku ai garon përballë Ibsen Elezit. Në takim, një demokrat i moshuar i shpalli dashurinë Berishës. Ai i tha Berishës se atë e thërrasin Muharrem Berisha, pasi e ka në zemër ish-kryeministrin. “Pa ty nuk kemi për …

Read More »

Misteri politik i Ilir Metës pas lënies së Presidencës

Nga Ylli Pata Pavarësisht zhurmës së krijuar për të strukturuar 22 majin si zhvillimin më të rëndësishëm politik të muajit, pra ditën që Sali Berisha do të ribëhet kryetar partie, 16 maji-raundi i parë i zgjedhjes së Presidentit të Republikës, do të vulosë prioritetin politik në publik. Madje me zgjedhjen e kreut të ri të shtetit, vendi hyn në një …

Read More »

Ndryshime në qeveri! Flet kryeministri Rama

Kryeministri Edi Rama ka folur pas mbledhjes së kryesisë së PS para medieve. I pyetur nga gazetarët nëse do ketë ndryshime në qeveri, Rama tha se nuk është e nevojshme. Ai tha se gjatë mbledhjes janë dhënë dhe opinione për kandidatin apo kandidaten për President të Republikës. A do ketë ndryshime në kabinet? “Ndryshime në kabinet s’ka arsye që të ketë. …

Read More »