Tag Archives: policia

Manovra të rrezikshme me makinë nën efektin e drogës, arrestohet i riu në Tiranë

Pas denoncimit nga qytetarët se drejtuesi i një automjeti po bënte manovra të rrezikshme në rrugë, efektivët kanë organizuar kontrollet për lokalizimin dhe kapjen e drejtuesit të makinës. Pasi është ndaluar nga punonjësit e Policisë, drejtuesi i makinës 25-vjeçari B. K., ka manifestuar sjellje të dyshimta në raport me kërkesat ligjore dhe për këtë arsye i është nënshtruar testimit me …

Read More »

Sulmi me armë drejt Top Channel, reagon Çuçi: Policia është maksimalisht e përkushtuar për ta zbardhur ngjarjen

Ministri i Brendshëm Bledi Çuçi dënon sulmin me armë ndaj Top Channel, ku humbi jetën roja i sigurisë Pal Kola. Përmes një reagimi në Twitter,  Çuçi shkruan se Policia e Shtetit bashkë është maksimalisht e përkushtuar për të zbardhur këtë ngjarje të rëndë dhe për të vënë para drejtësisë autorët. Makina e këtyre të fundit, një “Range Rover”, është gjetur …

Read More »

VIDEO/ “Shtrihu në tokë, asnjë lëvizje”, Policia parandalon atentatin në Vlorë, 28 vjeçari prangoset në rrugë me kallashnikov

Donald Petani (Alimuçaj) është prangosur nga Policia e Vlorës në kushtet e flagrancës, pasi ishte nisur për të kryer një ngjarje kriminal. Ai është ndaluar në lagjen “Aleksandëria” nga efektivët civilë dhe menjëherë është arrestuar, me një armë zjarri kallashnikov me vete. Gjatë kontrollit të ushtruar në automjetin e tij, shërbimet e Policisë gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës …

Read More »

Qëlloi me armë ndja një banese në Shkodër, policia arreston 49 vjeçarin e shpallur në kërkim nga gjykata

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Krujë, me mbështetjen e inteligjencës informative dhe si rezultat i shkëmbimit të informacionit me Policinë e Shkodrës, me qëllim lokalizimin dhe kapjen e një shtetasi të shpallur në kërkim për armëmbajtje pa leje, kanë organizuar dhe finalizuar operacionin policor të koduar “Rakordimi”. Në kuadër të këtij operacioni, u kap dhe u vu në pranga shtetasi …

Read More »

Pjesë e një grupi kriminal në Belgjikë, policia sekuestron 22 pasuri të paluajtshme dhe automjete në Vlorë, Durrës dhe Tiranë

Sekuestrohen 22 pasuri të paluajtshme dhe automjete në pronësi të 50-vjeçarit me iniciale E.G. i cili rezulton i dënuar në Bruksel për trafik droge. Policia bën me dije se ai është pjesë e një grupi kriminal në Belgjikë dhe ka dyshime se pasuritë janë vendosur nga veprimtaria e tij kriminale. Në listën e pasurive të sekuestruara janë apartamente, sipërfaqe toke, …

Read More »

Sekuestrohen 150 mijë euro dhe mbi 160 mijë paund të fshehura në kabinën e kamionit, arrestohet 53-vjeçari në portin e Durrësit

Policia kufitare në Portin e Durrësit ka sekuestruar 150 000 euro dhe 164 735 paund britanik, të cilat dyshohet se janë përfituar si rezultat i veprimtarisë kriminale. Shumat e konsiderueshme të parave u gjetën në çanta brenda një kamioni që po hynte në Shqipëri. Policia ka bërë të mundur arrestimin e shoferit të mjetit të transportit të mallrave, si dhe …

Read More »

Prej 17 muajsh në kërkim, kapet pjesëtari i grupit kriminal në Durrës

Kapet një person i shumkërkuar në Durrës. Policia vendore njofton se, pas 17 muajsh hetimesh dhe kërkimesh, ka finalizuar operacionin policor të koduar “Pjesëtari” dhe ka vënë në pranga Denis Shahinin 34 vjeç. 34 vjeçari, i dënuar më parë për armëmbajtje pa leje dhe për vjedhje, ishte i shpallur në kërkim, në kuadër të procedimit penal të nisur në shtator …

Read More »

Protesta e Berishës, Policia: Ja rrugët që do të bllokohen nga ky orar

Policia e Tiranë ka treguar masat e marra për ruajtjen e sigurisë së qytetarëve në protestën e nesërme të thirrur nga ish-kryeministri Sali Berisha . Përmes një njoftimi për mediat, blutë kanë bërë me dije rrugët që do të bllokohen prej orës 10:00, teksa në të njëjtat rrugë, nuk do të lejohet parkimi që prej orës 06:00. Policia kërkon mirëkuptimin …

Read More »

Partizani këmbëngul që derbi të luhet tek kompleksi: FSHF-ja, Tirana, dhe policia po bëhen pengesë…

Ditën e djeshme, drejtuesit e kuq kanë vendosur që sfidën derbi që do të luhet të hënë ndaj Tiranës ta zhvillojnë në kompleksin e tyre, që i ka të gjitha standaretet për zhvillimin e këtij dueli. Por, çuditërisht po has në një pengesë të pakuptimtë nga ana e FSHF-së, klubit të Tiranës, dhe policisë së shtetit. Për ekipin bardheblu kundërshtia …

Read More »

Detaje të reja/ Vrasja aksidentale e 40-vjeçarit shqiptar në Athinë. Ja pistat ku po heton policia, pronari i lokalit dhe bandat dyshohet se…!

Të tjera detaje janë zbardhur nga vrasja në Greqi. Mediat greke shkruajnë se pronari i lokalit ku mbeti aksidentalisht i vrarë 40-vjeçari shqiptar, duket sa kishte lidhje me një prej grupeve kriminale që u përplasën. Historiku i bandave shqiptare që operojnë në Greqi është i njohur për autoritetet greke. Mediat greke shkruajnë se hetimet janë fokusuar në pistën e larjes …

Read More »