Tag Archives: policia rrugore

Me shpejtësi deri në 192 km/h në Rrugën e Kombit/ Pezullohen 60 patenta brenda dy orësh, policia bën “kërdinë” me gjoba

Policia ka ushtruar një kontroll të befasishëm në Rrugën e Kombit për shoferët që shkelin rregullat e qarkullimit rrugor. Blutë bëjnë me dije se janë pezulluar 60 leje drejtim si dhe janë vendosur 105 gjoba për shpejtësi tej normave të lejuara. Gjatë kontrolleve makina inteligjente ka konstatuar automjete me shpejtësi nga nga 137 km/h deri në 192 km/h. Njoftimi i …

Read More »

Policia rrugore kontrolle në kryeqytet, gjobiten një sërë shoferësh që nuk respektuan vizat e bardha

Policia Rrugore në kryeqytet ka vijuar kontrollet për evidentimin dhe ndëshkimin e shkelësve të Kodit Rrugor, të cilët shkaktojnë bllokime të kalimit ose rrezikojnë jetën e përdoruesve të rrugës. Përmes një komunikate për publikun policia rrugore njofton se gjatë kësaj jave janë ndëshkuar me masë administrative një sërë drejtuesish mjetesh, të cilët nuk kanë respektuar vizat e bardha. Policia i …

Read More »

Ndëshkohen 1120 shoferë në 24 orët e fundit, 13 në pranga nga Policia Rrugore

Policia e Shtetit ka intensifikuar kontrollet dhe monitorimin e qarkullimit të automjeteve, duke përdorur radarë, dronë, mjete të pauniformuara, kamera, aparate fotografike dhe alkooltestues. Gjatë 24 orëve të fundit janë evidentuar dhe ndëshkuar 1120 drejtues mjetesh, për shkelje të ndryshme që janë rrezik potencial për përfshirje në ngjarje rrugore. Në të gjithë vendin janë konstatuar dhe arrestuar 13 drejtues mjetesh, …

Read More »

Aksion për parandalimin e aksidenteve, arreston 8 shoferë, pezullon 46 leje drejtimi policia rrugore

cia rrugore ka dalë në terren për të parandaluar aksidentet në vend. Sipas njoftimit zyrtar, në 24 orë nga ky aksion, policia ka arrestuar 8 persona, 2 prej të cilëve pa leje drejtimi dhe 6 pasi drejtonin mjetin në gjendje të dehur. Gjithashtu, policia rrugore ka pezulluar 46 leje drejtimi dhe ka vendosur 112 masa administrative. “Policia e Shtetit/ Masa …

Read More »