Tag Archives: PL

Komisionet zgjedhore nisin punën pa PD-në, PS dhe PL marrin materialet zgjedhore

Në mbarë vendin janë ngritur komisionet zonale për administrimin e zgjedhjeve. Në to mungon Partia Demokratike, pasi Komisioneri Ilirjan Celibashi refuzoi të futej në mes sherrit Basha-Berisha e të zgjidhte një fitues. Kjo është hera e parë kur selia blu ngel jashtë komisioneve zgjedhore, kur të dyja kampet kanë shpallur jo vetëm ambicien për të marrë pjesë në proces, por …

Read More »

Deputeti i PL, Petrit Vasili përjashtohet pesë ditë nga Kuvendi

Deputeti Petrit Vasili është përjashtuar për pesë ditë nga Kuvendi. Sipas njoftimit nga Kuvendi, anëtarët e Sekretariatit për Procedurat, Votimet dhe Etikën votuan me tre vota pro përjashtimit të tij. Ky vendim erdhi pas përdorimit të fjalëve fyese nga ana e deputetit në drejtim të kreut të Grupit Parlamentar të PS-së, Taulant Balla. “U mblodh Sekretariati për Procedurat, Votimet dhe …

Read More »

PD çon në Kushtetuese koncensionin e Butrintit, Zhupa: Kemi ardhur me 36 firma, mes tyre edhe PL

PD ka depozituar padi ne Gjykaten Kushtetuese per ligjin e miratuar nga qeveria qe jep me koncension parkun e Butrintit. Deputetja e PD Ina Zhupa ne nje deklarate per mediat tha: Kemi ardhur bashke me provat per te dorezuar padi në Gjykaten Kushtetuese kundër koncensioni të Butrintit. Kërkojmë nga GJK shfuqizim të ligjit për koncensionin e së dyti pezullimin e menjëhershëm …

Read More »

Rama: Çadra e famshme u bë për shkak të financimit rus. S’është vetëm PD! Dhe ‘Partia e Lekut’, PL është në thesin e rublave

Kryeministri Edi Rama ka akuzuar edhe Partinë e Lirisë se ka marrë financime ruse, njësoj si Partia Demokratike. Kreu i qeverisë u shpreh gjatë një takimi në Kamëz ku u prezantuan punët e kësaj bashkie, se shumë shpejt do të shohim që jo vetëm PD-ja ka qenë e përfshirë me financimet ruse. Sipas Ramës, greva e zhvilluar disa vite më …

Read More »