Tag Archives: petro koci

“Opozita e paaftë të konkurrojë PS edhe në këto zgjedhje”. Petro Koçi mesazh Berishës: Ka marr fund koha kur vihej në pushtet me trazira

Deputeti i Partisë Socialiste Petro Koçi ka folur për zgjedhjet lokale, ku tha se niveli i opozitës sot flet vetë për rivalitetin që pritet të ketë edhe në këto zgjedhje. “Opozita nuk është e aftë dhe e bashkuar për të konkurruar denjësisht Partinë Socialiste në zgjedhjet që po trokasin. Objektivat e PS për fitoren e këtyre zgjedhjeve nuk vihen fare …

Read More »

Petro Koçi: Çifti Berisha-Metaj, një ‘tango’ e kërcyer në bodrumet e politikës shqiptare, mbajnë peng njëri-tjetrin me 21 Janarin

Deputeti i Partisë Socialiste Petro Koçi, në një intervistë për gazetën “SOT”, i pyetur mbi debatin për dosjet e ish-Sigurimit të Shtetit, ku Autoriteti i Dosjeve në një letër drejtuar Kuvendit të Shqipërisë, aludon se ish-Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka qenë spiun i ish-Sigurimit, tha se ish-Presidenti Ilir Metaj firmoste dekretet si Ilir Meta. I pyetur se si ka …

Read More »

Ta heqim partinë nga duart e Maliqeve të Administratës

Nga Petro KOÇI- Jemi ne prag te investimit te trete te energjise politike dhe njerezore te Edi Rames dhe Partise Socialiste. Nje pergjegjesi madhore kombetare, shteterore dhe morale qeverisese. Nje nga sfidat e ketij mandati te ri eshte performanca e administrates dhe bashke me te lufta ndaj korrupsionit. Para me pak se nje muaj i dhashe ze politik nje fenomeni …

Read More »

“Duart e krimit mbi bashkinë e Fierit”, Petro Koçi shkon në SPAK

Paraditen e sotme deputeti socialist Petro Koçi ka ngjitur shkallët e SPAK-ut, pasi prokuroria nisi verifikimet për denoncimet publike të tij, i cili deklaroi se në Fier duart e krimit janë shtrirë mbi financat publike. Sipas burimeve zyrtare të SPAK pas këtyre deklarimeve janë duke u kryer verifikime për tenderët dhe menaxhimin e financave publike të bashkisë, ndërsa sot do …

Read More »

Petro Koçi thirret me urgjencë në SPAK pas deklaratave

SPAK ka thirrur të hënën për të dhënë dëshminë e tij, deputetin e zgjedhur socialist Petro Koçi, pas akuzave që ky i fundit bëri për Bashkinë e Fierit, që i ka dhënë tendera publikë personave të lidhur me krimin. SPAK ka nisur verifikime për denoncimet publike të deputetit Petro Koçi, i cili deklaroi se duart e krimit janë shtrirë mbi …

Read More »

Ish-kreu i Kadastrës i përgjigjet Petro Koçit: Turp për ty që vazhdon të bëhesh qesharak në media

Ish-kreu i Kadastrës në Fier, Ervin Bushi i është përgjigjur akuzave të deputetit të zgjedhur Petro Koçi, se puna e institucioni që ai ka drejtuar për 8 vite, ka ndikuar në rënien e mbështetjes për socialistët në Fier në zgjedhjet e 25 Prillit. Në një analizë të gjatë, Bushi thotë se Koçi shkoi në Fier për të përçarë, dhe jo …

Read More »