Tag Archives: permbytjet

Deputetet e PD-së fajësojnë qeverinë për përmbytjet, Bardeli: Portat e kaskadës së Drinit u hapën qëllimisht!

Deputetja e Partisë Demokratike Lindita Metaliaj ka reaguar nga zonat e përmbytura në Lezhë, në lidhje me situatën e krijuar si pasojë e motit në këtë qark. Në fjalën e saj Metaliaj bëri fajtore qeverinë Rama për situatën e krijuar ku tha se shkaktari i përmbytjeve në Shkodër, Lezhë dhe madje deri në Krujë është hapja e portave të kasakadës …

Read More »