Tag Archives: pd

PD në Tiranë, i vendos kushte Alibeajt: Kandidati për bashkinë e kryeqytetit të jetë deputet i qarkut, ndryshe nuk e pranojmë

Dy krerë degësh të PD-së në Tiranë i kanë vendosur kusht Enkelejd Alibeajt sa i takon kandidatit për bashkinë e kryeqytetit. Report TV mëson se kreu i degës nr12, Shpëtim Dushku dhe ai i degës nr.9, Blendi Sulaj i kanë kërkuar Alibeajt vendosjen e një deputeti të qarkut si kandidat për bashkinë e Tiranës. Ky ka qenë një kusht i …

Read More »

Gazmend Oketa: PD do renditet forcë e tretë ose e katërt në zgjedhje, 14 maji mund të shënojë fundin e saj politik

Ish-ministri i Mbrojtjes dhe zv.kryeminister në qeverinë Berisha, Gazmend Oketa deklaron se PD në zgjedhjet e 14 majit do të përfundojë forcë e tretë ose e katërt. Duke folur në ABC, Oketa tha se në këto zgjedhje PD mund të prekë dhe fundin e saj politik. “Ndoshta ky qëndrim i tyre, o do të shënojë edhe fundin e PD-së si …

Read More »

Zgjedhjet/ Enkelejd Alibeaj mbledh grupin parlamentar dhe Kryesinë në selinë e re të PD

Pasi Komisioni Qendror i Zgjedhjeve e regjistroi në zgjedhjet vendore 2023, kryetari komanduar i Partisë Demokratike Enkelejd Alibeaj do të mbledhë sot pasdite Kryesinë dhe Grupin Parlamentar. Kjo është edhe mbledhja e parë që grupi i PD do të zhvillojë në zyrat e reja që kanë marrë me qira rrugën Donika Kastrioti. Në fokus të kësaj mbledhje do jenë diskutimet …

Read More »

PD jo vetëm me dy grupime, por tashmë dhe me dy seli, zbulohet godina ku do të qëndrojë grupi i Alibeajt

Partia Demokratike përveçse me dy grupime tashmë është e ndarë dhe me dy seli të ndryshme. Mësohet se pas vendimit të Gjykatës së Apelit, Enkelejd Alibeaj bashkë me grupin e deputetëve të tij kanë marrë ambiente të reja zyrash. Siç shihet edhe në foto, në hyrje është vendosur logoja dhe emri i Partisë Demokratike dhe selia e grupit të Alibeajt …

Read More »

Evi Kokalari: Ja kush është politikani i infiltruar nga Meta për të “rrëmbyer” selinë blu dhe lajmi tronditës që do marrë PD nga gabimi i Berishës

Aktivistja shqiptaro-amerikane, Evi Kokalari ka komentuar zhvillimet e fundit politike. Në një intervistë për gazetën “SOT”, Kokalari foli për zgjedhjet e 14 majit, koalicionin Meta-Berisha, goditjen fatale që do të marrë Partia Demokratike, si edhe hetimin e FBI ndaj ish-presidentit Meta. Aktivistja shprehet se bashkimi i Metës dhe Berishës është vetëm për interesa personale, pasi kreu i PL në prapaskenë …

Read More »

PD dhe Kryemadhi, para nga rusët/ Alarmi i EU Reporter: Morën pagesa nga kompani të oligarkëve rusë

Prej kohësh, zyrtarë amerikanë e përfaqësues të e kanë theksuar nevojën për të mbrojtur Ballkanin Perëndimor nga ndikimi rus në vazhdën e pushtimit të paprovokuar dhe brutal të Ukrainës, por këto javët e fundit, sensi i urgjencës në thirrjet e tyre tingëllon i amplifikuar. “Lufta e Rusisë tregoi qartë se çfarë rëndësie ka puna jonë për të ndihmuar të gjitha …

Read More »

Bardhi: Ngërçi ligjor është zgjidhur. Pas 14 majit, zhvillojmë zgjedhje në PD!

Deputeti i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi shprehet i bindur se pas vendimit të Gjykatës Administrative të Apelit është zgjidhur ngërçi ligjor brenda forcës politike, pavarësisht rekursit në Gjykatën e Lartë nga grupi i Sali Berishës. Në një intervistë për “Panorama TV”, Bardhi bën thirrje për daljen me një kandidat të përbashkët për zgjedhjet vendore të 14 majit. Ndërsa pas 14 …

Read More »

KQZ ende pa vendim për PD, Sefa: Celibashi ka shpërdoruar detyrën, po bën lojëra politike! Duhet të na regjistrojë

Indrit Sefa, përfaqësuesi dhe juristi i PD, ka akuzuar komisionerin Ilirjan Celibashi se ka shpërdoruar detyrën dhe po cënon interesin e kësaj force politike duke mes pranuar kërkesën për t’u regjistruar për zgjedhjet lokale të 14 Majit. “Komisioneri ka mbajtur qëndrime politike, është larg gjithë procedurës ligjore dhe nuk është në detyrën e tij. I bëj thirrje menjëherë, të mos …

Read More »

Alibeaj mbledh grupin parlamentar të PD, kush janë deputetët që marrin pjesë

Prej 1 ore ka nisur mbledhja e grupit parlamentar të Partisë Demokratike dhe Kryesisë e thirrur nga Enkelejd Alibeaj. Në këtë mbledhje nuk do të ketë vendimmarrje dhe as deklarate pas mbledhjes. Deputetë të PD prezentë në mbledhje: 1.Kreshnik Çollaku 2.Dashnor Sula 3.Andia Ulliri 4.Gazment Bardhi 5.Flutura Açka 6.Dhurata Çupi 7.Zheni Gjergji 8.Enkelejd Alibeaj 9.Eralda Bano 10.Saimir Korreshi

Read More »

Sfidë Berishës/ PD në gjyq për vulën, grupi Alibeaj njofton emrin e Bujar Vretos si kandidat për Bashkinë e Librazhdit

Bujar Vreto do të jetë kandidati i Partisë Demokratike për Bashkinë e Librazhdit. Njoftimi është shpërndarë nga grupimi i drjetuar nga Enkelejd Alibeaj, në një ditë kur dy grupimet brenda PD janë në gjyq për vulën dhe logon. “Bujar Vreto është zgjedhja më e mirë dhe ai do jetë zëri i Librazhdazve, derë e hapur për zgjidhjen e halleve e …

Read More »