Tag Archives: parashikimi i motit

Parashikimi i motit 30 janar 2023

Sipas MeteoAlb prej disa ditësh vendi ynë ndodhet në mbizotërimin e kushteve të qëndrueshme atmosferike, ku të hënën deri në orët e mesditës pritet që një pjesë e mirë e territorit të jetë në dominimin e kthjellimeve. Ndërsa në orët në vijim vranësirat do të shfaqen në të gjithë Shqipërinë, vranësirat do jenë më të dukshme në zonat Veriore dhe …

Read More »

Parashikimi i motit, 25 janar 2023

     Për ditën e Mërkurë vendi ynë do të vijojë të ndikohet nga masa ajrore të paqëndrueshme dhe të lagështa me origjinë jugperëndimore. Moti parashikohet me vranësira mesatare dhe të dendura si dhe me alternime të kthjellimesh në zonën e qendrës dhe veriut deri në orët e mesditës. Më pas mot me vranësira të dendura në të gjithë territorin. Vranësirat …

Read More »

Parashikimi i motit 4 Janar 2023

Sipas MeteoAlb, vendet e ultësirës perëndimore gjatë paradites do të vijojë nën dominimin e motit të kthjellët dhe vranësirave të lehta por me alternime kthjellimesh dhe vranësirash disi më të shpeshta paraqiten zonat malore. Parashikohet që orët e pasdites të sjellin vranësira më të dendura ku më të theksuara vranësirat do të jënë në veri dhe pjesërisht në zonat qëndrore …

Read More »

Parashikimi i motit për datën 3 janar 2023

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira të pakta deri mesatare, mjegull në mëngjes dhe mbrëmje në verilindje dhe juglindje. Temperaturat minimale do të luhaten 1 – 10 gradë, temperaturat maksimale do të jenë 11 -14 gardë celsius në veri , 16-20°C në zonën e ulët dhe bregdet. Era do të jete me drejtim Veri – Perëndim me shpejtësi 7 …

Read More »

Parashikimi i motit 2 Janar 2023

Ditët e para të vitit 2023 do të nisin me mot të kthjellët dhe të ngrohtë, orë të shumta me diell gjatë paradites. Sipas MeteoAlb, era do të fryjë me shpejtësi mesatare ndërsa do të ketë vranësira e kthjellime të herëpashershme në zonat malore, por që nuk do të gjenerojnë reshje. Pjesa e dytë e javës parashikon vranësira më të …

Read More »

Parashikimi i motit, 30 Dhjetor 2022

Sipas MeteoAlb, zhvillimi i një qendre të presionit të lartë atmosferik do të diktojë kushtet e motit në vendin tonë, duke sjellë në orët e para të ditës dominim të kthjellimeve në zonat bregdetare dhe pjesërisht në zonën e ulët. Por në zonat malore do të ketë kalime të pakta vranësirash. Ndërsa pasditja dhe mbrëmja do t’i bëjnë më të …

Read More »

Parashikimi i motit për datën 29 nëntor 2022

Ditën e enjte në vend do të ndikojnë masat ajrore të paqëndrueshme. Moti parashikohet kryesisht i vranët me intervale të shkurtra kthjellimi. Përgjatë ditës shi i herëpashëm me intensitet të ulët në bregdet. Era do të fryjë nga kuadrati i jugut e lehtë e përkohësisht mesatare në bregdet. Valëzimi në dete të forcës nga 1 deri në 2 ballë. Temperaturat …

Read More »

Parashikimi i motit, 28 Dhjetor 2022

Sipas MeteoAlb, vendi ynë prej disa ditësh ndodhet nën ndikimin e motit të qëndrueshëm, ku edhe të mërkurën pritet të kemi gjatë paradites dominim të kthjellimeve në pothuajse të gjithë vendin tonë. Por pjesa e dytë e ditës do të ketë kalime të pakta të vranësirave në zonat veriore dhe qendrore. Ndërsa në zonat jugore do të ketë kalime më …

Read More »

Parashikimi i motit për datën 27 dhjetor 2022

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira të pakta dhe mjegull në verilindje dhe juglindje. Era do të jetë me drejtim Jug – Perëndim me shpejtësi 7 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 0,5 deri në 1,0 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje. Temperaturat minimale dhe maksimale: …

Read More »

Parashikimi i motit 21 Dhjetor 2022

Sipas MeteoAlb, territori shqiptar në orët e para të ditës do të jetë në dominimin e motit të kthjellët në zonat bregdetare dhe të ulëta. Ndërsa në zonat malore do të ketë kalime të pakta vranësirash. Por në pjesën e dytë të ditës pritet që gradualisht vranësirat të bëhen të dukshme në të gjithë vendin tonë, ku më të theksuara …

Read More »