Tag Archives: paralajmeron

Paralajmëron sizmologu turk: Mund të ketë tërmete të mëdha në 5 provinca

Pas tërmetit me magnitudë 4.5 që ndodhi në Kahramanmaraş në orën 12.40 të ditës së djeshme, në Kayseri kanë ndodhur 3 lëkundje nga ora 14.47 deri në 14.53, me ato më të mëdhatë që variojnë ndërmjet 4.7 dhe 4.3 ballë. Sizmologu turk, Prof. Dr. Naci Görür bëri një vlerësim për situatën e tërmeteve në vend, ndërsa paralajmëroi qytetarët e disa …

Read More »

Ambasada e SHBA paralajmërim për “trazira” ditën që mbahet Samiti i BE dhe protesta e Berishës: Kujdes!

Deklaratat e Partisë Demokratike se protesta e 6 dhjetorit është vetëm sensibilizuese e zotimeve se tubimi do të jetë paqësor nga fillimi në fund, nuk e kanë shmangur paralajmërimin e ambasadës së Shteteve të Bashkuara drejtuar qytetarëve amerikanë që të bëjnë kujdes në këtë datë. “Për shkak të masave të marra në mbështetje të samitit BE-Ballkani Perëndimor në Tiranë të …

Read More »

Berisha jep paralajmërimin e fuqishëm: Rama mund të arratiset, të ikë në Beograd apo Turqi, por…

Ish-kryeministri Berisha ka garantuar qytetarët se me ligjin special “Rama nuk ka vend tjetër përveçse në sallën e gjyqit dhe në qelitë.” Berisha u shpreh se kreu i qeverisë mund të arratiset por paralajmëroi se “parashkrim nuk ka dhe s’do ketë, dhe mos u habisni kur ta shihni 90 vjeç në bankën e të akuzuarve.” Sali Berisha: “Të garantoj se pa asnjë …

Read More »

“E patë se çfarë ndodhi në Itali?” Biden paralajmëron: Nuk mund të jemi optimistë

Presidenti amerikan, Joe Biden, përmendi rezultatin e zgjedhjeve italiane gjatë një mbledhjeje fondesh të organizuar nga guvernatorët demokratë, duke u kërkuar atyre që të “mos jenë optimistë” në funksion të zgjedhjeve afatmesme të 8 nëntorit, të cilat mund të shohin republikanët të pushtojnë shumicë në të dyja degët e Kongresit. “Sapo patë se çfarë ndodhi në Itali në ato zgjedhje. …

Read More »

“Mos e grah grethin me krande se…”, Pandeli Majko paralajmëron Serbinë

Ish-kryeministri i Shqipërisë në kohën e luftës së Kosovës, Pandeli Majko ka reaguar ashpër ndaj provokimeve të Serbisë në territorin e Republikës së Kosovës duke theksuar se bëhet fjalë për një agresion të pashpallur. Duke mos ia përmendur emrin, Majko thotë se Vuçiçi kërkon ndryshime te shpejta në Ballkan duke bërë politikën e Rusisë, por kjo mund të dalë më …

Read More »

Spartak Ngjela paralajmëron arrestime “VIP”, zbulon emrat e dy politikanëve që janë vënë në shënjestër nga SPAK

“Krimi është aq i lartë sa ndërkombëtarët krijuan SPAK”, kështu u shpreh avokati Spartak Ngjela në emisionin ‘Pikat mbi i’ në News 24. Gjatë bisedës në studio Ngjela tha se korrupsioni ka goditur vendin dhe për pasojë vendi ndodhet në këtë situatë të rëndë. Ai gjithashtu u shpreh se policia është në krizë, pasi sipas tij ka fakte kur ka …

Read More »

Serbia paralajmëron trazira në Kosovë, NATO gati të garantojë sigurinë në Ballkan, sinjalet e para vijnë nga Gjermania

Serbia ka paralajmëruar trazira së fundmi në Kosovë, duke u nisur nga çështja e targave. Beogradi i ka bërë thirrje qeverisë së Albin Kurtit që të tregohet e kujdesshme në lëvizjet që bën. Thonë që duan të ruajnë paqen, por kërcënimet e tyre ngjajnë më shumë si paralajmërim lufte. Së fundmi kreu i të ashtuquajturës, zyrë serbe për Kosovën dhe njëherazi …

Read More »

Putin nuk ndalon: Pranoni kushtet tona, ose përgatituni për më të keqen

Presidenti rus Vladimir Putin paralajmëroi Kievin se duhet të pranojë shpejt kushtet e Moskës ose të përgatitet për më të keqen, duke shtuar se Rusia e ka rifilluar operacioni e saj ushtarak në vend. Duke folur në një takim me drejtuesit e parlamentit rus të kontrolluar nga Kremlini, Putin akuzoi aleatët perëndimorë për nxitjen e armiqësive, duke akuzuar se “Perëndimi …

Read More »

Ilir Meta paralajmëron: Do e shkundim sistemin duke nisur nga 25 korriku

Ilir Meta ka paralajmëruar për shkundje të sistemit në vend duke nisur nga 25 korriku, një ditë pasi atij i përfundon mandati si president i vendit. Në konferencën për shtyp nga Presidenca ku ai sqaroi kthimin në Kuvend të projekligjit për dhënien me koncesion të Parkut Kombëtar të Butrintit, kreu i shtetit i bëri thirrje shumicës që të rimendojë çështjen …

Read More »

Macron bën paralajmërimin e fortë për qytetarët: Franca ka hyrë në ekonomi lufte, ja çfarë duhet të bëjmë

Presidenti francez Emmanuel Macron, ka paralajmëruar ditën e sotme qytetarët e tij duke u shprehur se vendi ka hyrë në një ekonomi lufte. Në këtë mënyrë ai ka theksuar se është i domosdoshëm organizmi për të përballuar këtë situatë. “Duhet të mendojmë për rimëkëmbjen e ekonomisë. Ky ndryshim i ritmit duhet të na bëjmë të reflektojmë. Duhet të jemi në …

Read More »