Tag Archives: panairi i librit

DISA PËRSHTYPJE NGA LARG PËR PANAIRIN E LIBRIT

Dan Tuzi Panairi i librit në Tiranë, ishte vërtetë nji ngjarje me rëndësi të madhe kulturore. Edhe sivjet në media u bë shumë zhurmë, u dhanë çmime e tituj (disa shumë të merituem e disa qesharakë), u promovuan autorë të caktuar, dhe u krijue përshtypja se kjo ngjarje e rëndësishme kulturore asht në qëndër të vëmendjes së njerëzve. Mbas panairit, …

Read More »

Çelet Panairi i Librit 2022, Veliaj: Kush do ushqim për shpirtin dhe mendjen, të vizitojë stendat e librave

Në hapjen e Panairit të Librit 2022, kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj I ftoi të gjithë qytetarët ta vizitojnë në një nga 4 ditët që do të qëndrojë i hapur te Pallati i Kongreseve. Në fjalën e tij, Veliaj tha se libri sot, në epokën digjitale dhe të mediave sociale, nuk ka dalë nga moda, por përkundrazi duhen …

Read More »