Tag Archives: Ogerta Manastirliu

70-vjetori i Univeristetit të Mjekësisë, Manastirliu: 700 mjekë të rinj me rihapjen e specializimeve në Mjekësi

“Ambicja jonë është ndërtimi i një qendre të bio-simulimit klinik për studentët e Mjekësisë dhe Infermierisë” Sot shënohet 70-vjetori i krijimit të Universitetit të Mjekësisë të Tiranës. Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu gjatë fjalës së saj shprehu krenarinë për mjekët dhe profesorët që kanë bërë historinë e mjekësisë shqiptare. Duke folur për plejadën e re të mjekëve, …

Read More »

“Do t’u njihen si vite pune”, Manastirliu publikon vendimin për nënat e papuna që rrisin më shumë se 3 fëmijë

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu publikoi vendimin e marrë në mbledhjen e qeverisë sa i takon, nënave të papuna që rrisin më shumë se tre fëmijë. Manastirliu tha se nënave të papunëve të cilat rrisnin tre fëmijë të tyre deri në moshën 5 vjeçare, do t’u njiheshin si vite pune. “Në VKM-në e sotëm, nënave me tre …

Read More »

Hapet Pediaria e re e Elbasanit, Rama-Manastirliu: Spitali i tretë brenda vitit, investim me standardet më të larta

Pediatria e re e Elbasanit, një investim i qeverisë shqiptare, ka hapur dyert në shërbim të fëmijëve të qarkut të Elbasanit dhe zonave perreth. Kryeministri Edi Rama dhe Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu, kanë parë nga afër investimin e ri, i cili garanton shërbim me standarde dhe kushte bashkëkohore. Gjatë inspektimit, Kryeministri Edi Rama u shpreh: “Ka …

Read More »

“Dyfishohet numri i mjekëve/1 mijë banorë. Mjekët, praktika dyfishe në spitalet publike”

19 Maj, Tiranë- 116 mjekë specialistë që përfundojnë specializimin afatgjatë 4 vjeçar këtë vit, do të shërbejnë në spitalet rajonale e bashkiake për qytetarët, për të ofruar shërbim të specializuar afër vendbanimit. Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, në një takim me mjekët specializantë, ka vlerësuar mjekët e rinj, duke nënvizuar se falë tyre do të ofrohet shërbim …

Read More »