Tag Archives: njoftim

“Alo…janë plagosur 2 persona”/ Bëri njoftim të rremë për atentat në Vlorë, procedohet nga policia 15-vjeçari

Një 15-vjeçar është proceduar penalisht nga policia ditën e sotme. Kjo pasi dy netë më parë ai njoftoi policinë për një atentat në lagjen “Isa Boletini”, ku sipas njoftimit kishte dy persona të plagosur. Policia e Vlorës u alarmua mbrëmjen e 29 shtatorit, pas një njoftimi në Urgjencën Kombëtare për të shtëna me armë dhe për persona të plagosur. Policia ka …

Read More »

Njoftim: 30 ditë kohë për të paguar gjobën, ndryshe bllokohet mjeti

Shoferët që nuk paguajnë gjobat brenda 30 ditëve, do u bllokohet mjeti deri në momentin që do ta shlyejnë atë. Në një intervistë për ABC, Shefi i Sigurisë Rrugore, Skënder Ismaili shpjegon se kjo nismë është në bashkëpunim me Drejtorinë e Përgjithshme të Transportit Rrugor. “Secili person që kapet dhe ndëshkohet me një masë administrative, ai duhet ta likuidojë brenda …

Read More »