Tag Archives: moti

Parashikimi i motit për sot

Dita e sotme pritet të jetë nën ndikim të kushteve atmosferike të paqëndrueshme. Moti parashikohet me alternime vranësirash dhe kthjellime. Reshjet e shiut pritet të bëhën prezente në orët e para të mëngjesit fillimisht në jugperëndim e gradualisht do të shtriheh edhe në pjesën tjetër të vendit. Në mesditë reshjet fitojnë intensitet deri mesatar, të cilat hera-herës priten të jenë …

Read More »

Reshje shiu dhe i nxehtë afrikan! Parashikimi i motit për ditën e sotme

Sipas MeteoAlb: Vendi ynë; si pasojë e masave ajrore Afrikane do të jetë sërish në mbiozterimin e motit te kthjellët dhe të nxehtë në gjatë gjithë paradites por orët e pasdites sjellin kalime vranësirash të lehta në bregdet dhe zonat e ulëta por pritet grumbullim i vranësirave ne zonat malore përgjatë kufirit Lindor duke sjellë rrebeshe afat-shkurta shiu. Gjatë natës …

Read More »

Temperatura përvëluese! Si parashikohet moti për ditën e sotme

Pjesa e parë e ditës do të mbizotërohet nga kthjellimet në ultësirën perëndimore, ndërsa në zonat malore pritet të ketë kalime të lehta vranësirash. Sipas MeteoAlb, pjesa e dytë e ditës parashikohet të shfaqi vranësirat në territor, ku në zonat veriore vranësirat do të jenë më të dukshme. Mbrëmja përmirëson motin. Temperaturat e ajrit do të vijojnë të rriten në …

Read More »

Parashikimi i motit për sot/ Temperatura deri në 36 gradë Celsius, pas mesditës pritet…

Vlerat e larta barike do të sjellin dominim të kushteve të qëndrueshme atmosferike përgjatë ditës, ku kthjellimet do të jenë mbizotëruese në orët e para të ditës në një pjesë të mirë të territorit. Sipas MeteoAlb, pas mesdite pritet që vranësirat të bëhen të dukshme, të cilat më të fokusuara do të jenë në zonat malore. Temperaturat e ajrit do …

Read More »

A do të ketë shi? Zbuloni parashikimin e motit për ditën e sotme

Shqipëria do të mbizotërohet nga kushtet e qëndrueshme atmosferike për gjatë gjithë ditës. Sipas MeteoAlb, kthjellimet do të jeni dominonte në orët e paradites. Ndërsa në vijim pritet që vranësirat të shfaqen në të gjithë vendin, ku më të dukshme do të jenë në zonat malore, duke krijuar mundësi për shira të pakta. Temperaturat e ajrit do të mbeten konstante …

Read More »

Mot i nxehtë gjatë paradites, por pasditja sjell surpriza

Pjesa e parë e ditës do të jetë në mbizotërimin e kthjellimeve dhe kalimeve të pakta të vranësirave në zonat malore. Sipas MeteoAlb, parashikohet që në pjesën e dytë të ditës të ketë shtim të vranësirave, ku pritet që vranësirat të sjellin reshje të pakta shiu gjatë pasdites në zonat veriore dhe lindore. Por orët e mbrëmjes sjellin përmirësim të …

Read More »

Temperatura përvëluese, si do të jetë moti sot

Sipas MeteoAlb vlerat e larta barike që po përjeton vendi ynë do të bëjnë që moti i qëndrueshëm të dominojë përgjatë gjithë 24 orëshit. Parashikohet që kthjellimet të jenë dominuese në pjesën më të madhe të Shqipërisë gjatë paradites. Por orët vijuese sjellin kalime të pakta vranësirash, të cilat nuk do të mundë të sjellin reshje në territor. Temperaturat e …

Read More »

Temperatura deri në 34 gradë Celsius, moti sot

Masat ajrore të qëndrueshme dhe të ngrohta kanë përfshirë të gjithë territorin shqiptar, duke bërë që pjesa më e madhe e vendit të jetë në mbizotërimin e motit të kthjellët gjatë orëve të para të ditës. Sipas MeteoAlb, pasditja sjell shfaqje të vranësirave në të gjithë vendin, u më të dukshme do të jenë në zonat lindore. Temperaturat e ajrit …

Read More »

Moti bën ndryshimin drastik, çfarë pritet të ndodhë të hënën

Moti, të hënën pritet të ketë një ndryshim drastik, edhe pse kjo fundjavë është karakterizuar me temperature të larta verore Konkretisht sipas sinoptikanëve më 23 maji, pritet që temperaturat të ulen, ndërsa vranësirat do të jenë prezentë në pjesën më të madhe të territorit. Gjatë orëve të mesditës vranësirat do të rriten duke sjellë reshje shiu, stuhi në disa zona …

Read More »