Tag Archives: ministrat

“Nga 500 deri në mbi 1 milion €…”/ Artan Hoxha: Bandat kanë grabitur ministrat, ja prapaskenat

Gazetari investigativ ka zbuluar gjatë një interviste televizive një episod të para 5 viteve në lidhje me ngjarjen e fundit të grabitjes së banesës së një ish-zyrtareje të Kryeministrisë. Hoxha deklaroi se para këtyre 5 viteve ka pasur një seri ngjarjesh ku një grup kriminal ka grabitur banesat e disa ministrave të qeverisë dhe ish-ministrave në vend, teksa shtoi se …

Read More »

Kryetari i PD, Berisha: Në 7 vite sipas KLSH-së janë vjedhur nga Edi Rama dhe ministrat e tij 8.2 miliardë euro

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka akuzuar kryeministrin Edi Rama, duke thënë se ai me ministrat, kanë vjedhur 8.2 miliarë euro, sipas një raporti të Kontrollit të Lartë të Shtetit (KLSH). Në një deklaratë për mediat nga selia blu, Berisha paralajmëroi se kjo përbën një hap drejt falimentimit ekonomik të shtetit shqiptar. “Ju jeni dëshmitarë se si në 7 …

Read More »

MINISTRAT E JASHTËM TË SHBA DHE KINËS TAKOHEN PËR TENSIONET NË TAJVAN

Sekretari amerikan i shtetit Antony Blinken dhe ministri i jashtëm kinez Wang Yi do të takohen të premten në Nju Jork. Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken dhe ministri i Jashtëm kinez Wang Yi do të zhvillojnë bisedime në kuadër të Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara, e cila po mbahet aktualisht në Nju Jork. Një deklaratë e Departamentit …

Read More »

Ministrat rusë dhe amerikanë zhvillojnë bisedën e parë që pas nisjes së luftës në Ukrainë! Pentagoni

Ministri rus i mbrojtjes Sergei Shoygu dhe homologu i tij amerikan Lloyd Austin kanë zhvilluar ditën e sotme bisedën e parë që pas nisjes së pushtimit rus në Ukrainë. Sipas një deklarate të lëshuar nga Pentagoni, Austin kërkoi një armëpushim të menjëhershëm në Ukrainë. Ai theksoi rëndësinë e mbajtjes së urave të komunikimit. Të mërkurën, Austin zhvilloi bisedime me Ministrin …

Read More »

Baton Haxhiu kunder Kodit Etik të Ramës: Po të isha ministër, s’do e pranoja

Analisti Baton Haxhiu thotë se nuk i ka pëlqyer Kodi Etik i miratuar nga qeveria Rama. Sipas tij aty janë vendosur disa rregulla si të ishin për fëmijët. Haxhiu shtoi se përcaktimi i disa rregullave të detajuara, tregon se shumë ministra janë persona pa ndërgjegje. “Kodi Etik i trajton ministrat si njerëz pa ndërgjegje dhe që s’kanë besim në publik. …

Read More »