Tag Archives: Lushnje

“Sa bukur je veshur sot”/ Gjykata lë në burg drejtorin e shkollës

Rrahman Çela, drejtori i shkollës 9-vjeçare në Lushnje, që u akuzua se ngacmoi seksualisht një të mitur është lënë sot në burg nga gjykata. Gjykata e ka parë të arsyeshme akuzën e nxënëses dhe ka marrë masën ‘arrest me burg’ për drejtorin deri në përfundim të hetimeve. Çela  u arrestua ditën e djeshme pas denoncimit të bërë nga e mitura …

Read More »

21-vjeçari pa patentë përplas 11-vjeçarin në Lushnje

LUSHNJE  Një 21-vjeçar pa leje drejtimi ka aksidentuar me makinë një fëmijë të mitur 11-vjeç që po lëvizte me biçikletë. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Imësht të Lushnjës, ndërsa fëmija i mitur mësohet se ndodhet nën kujdesin e mjekëve. Njoftimi i policisë: O. C., 21 vjeç, banues në fshatin Ngurrëz e Vogël, Lushnjë, pasi në fshatin Imësht, duke drejtuar pa …

Read More »

Sulmohet xhamia në Lushnje, Policia nis hetimet

Policia e Lushnjes bën me dije se persona ende të paidentifikuar kanë sulmuar me sende të forta xhaminë në qytetin e Lushnjes. Policia ka nisur një hetim në lidhje me sulmin në fjalë pas kallëzimit të bërë nga myftiu i Lushnjes, Gramoz Blliku. Ai është njoftuar nga imami i xhamisë, i cili kur ka shkuar në mëngjes ka parë dritaren …

Read More »

Përhapet frikshëm zjarri nga autostrada Lushnje – Fier / Flakët përpijnë një stallë të tërë me bagëti

Një vatër e madhe zjarri është raportuar në Vajkan, ku për pasojë është djegur një stallë bagëtish, ndërsa si pasojë e përhapjes së flakëve, është rrezikuar edhe një banesë, të cilës i përkiste stalla. Forca të shumta zjarrfikëse kanë shkuar menjëherë në vendin e ngjarjes dhe po punojnë për vënien nën kontroll të flakëve, të cilët duket se kanë djegur …

Read More »

Pamjet/ Krimi i katërfishtë në Lushnjë, ky është vendi ku u vra me armë gjahu 30-vjeçari

Mediat kanë pubikuar pamjet nga vendi ku ndodhi vrasja me armë në Garunjas të Lushnjes, ku pas një konflikti mes xhaxhait dhe nipave të tij, një 30-vjeçar u vra dhe 3 të tjerë u plagosën. I vrarë ka mbetur shtetasi Romeo Hasalla 30-vjeç, ndërkohë që të plagosur kanë mbetur babai Shuaip Hasalla 65-vjeç dhe dy vëllezërit Emiljano Hasalla dhe Laert …

Read More »

Tronditet Lushnja/ Konflikt për pronat mes kushërinjve, një i vrarë dhe tre të plagosur

Romeo Hasalla ka mbetur i vdekur mëngjesin e sotëm në Lushnjë, si pasojë e të shtënave me armë zjarri. Të plagosur kanë mbetur, babai i tij Shaip Hasalla dhe dy vëllezërit Laert dhe Emiljano Hasalla. Policia bën me dije se, dy vëllezërit Afrim dhe Kastriot Hasalla pas një konflikti për tokën, që duket se ka vite që ka nisur, kanë …

Read More »