Tag Archives: Kreshnik Spahiu

Spahiu: Revolucioni ka dështuar pa filluar, Berisha nuk mbledh as 500 protestues

Juristi Kreshnik Spahiu analizoi lëvizjet politike të Sali Berishës. Duke bëri disa kalkulime të thjeshta, Spahiu tha se “revolucioni i premtuar” nga Berisha ka dështua pa nisur, për shkak të pjesëmarrjes së ulët në protesta. Spahiu tha se Berisha ka përfunduar me 500 protestues përpara parlamentit, të cilët janë dhe më pak se numri i familjarëve të deputetëve. “Unë kam …

Read More »

Kreshnik Spahiu: SHBA ka dosje të politikanëve shqiptarë që kanë qenë pjesë e spiunazhit rus, një pjesë e tyre janë shpallur non-grata

“Fillimi i një dosje të madhe që do pasojë pastrimin e elitës politike në Shqipëri. Mendoj që nuk është i rastësishëm”. Kështu u shpreh analisti Kreshnik Spahiu në Euronews Albania teksa komentoi lajmin për financimin rus në Partinë Demokratike. “Padyshim që SHBA-të kanë hartuar një projektligj të veçantë për Ballkanin Perëndimor dhe Shqipëria është vënë në fokusin e gjykimit të …

Read More »

“Polici që vret kolegë në zyrë…”, Spahiu i numëron ‘një për një’ dhe ngre alarmin

Ish-Kreu i Aleancës Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu ka ngritur alarmin për gjendjen në të cilën është policia shqiptare. Nisur nga tragjedia që ndodhi dje në Himarë, ku efektivi i policisë goditi për vdekje një vogëlushe 7-vjeçare, Spahiu ka renditur disa ngjare të rënda që kanë ndodhur në vendin tonë dhe protagonistë kanë qenë efektivë policie. “- Polic që vret …

Read More »

A janë shqiptarët njerëz të “besës” më shumë se kombet e tjera?

Nga Kreshnik Spahiu A janë shqiptarët njerëz të besës më shumë se gjermanët, suedezët, anglezët, francezët, kroatët, kinezët, japonezët apo indianët? Përpara se të jepni një përgjigje duhet të keni eksperienca jetësore apo profesionale me njerëz të kombësive të ndryshme që ti krahasoni. Nga filmat apo media nuk mund të zbuloni nivelin e besës të një kombi. Referuar qindra e …

Read More »

“Opozita ka shkuar për skrap”, Kreshnik Spahiu: Më e votuara Fatbardha Kadiu, s’e njeh asnjë

Kreshnik Spahiu ka reaguar i habitur në lidhje me fitoren e 20 anëtarëve të Kryesisë së Partisë Demokratike të cilët u shpallën ditën e djeshme. Në mesin e tyre ishte edhe emri i Fatbardha Kadiut si një nga kandidatet më të votuar pasi kishte arritur të merrte 148 vota. Përmes një postimi në “Facebook”, Spahiu shkruan se Fatbardha Kadiu është …

Read More »

Kreshnik Spahiu: Fajin për rritjen e çmimit të karburanteve e ka totalisht shteti

Analisti Kreshnik Spahiu në një lidhje skype në emisionin Open në Top Channel tha se fajin për rritjen e çmimit të karburanteve e ka shteti shqiptar. Ai tha se është vendosur një çmim abuziv pasi në të gjitha vendet ku merret nafta ka çmim fiks. “Në të gjitha analizat, përgjegjësinë për rritjen e çmimit e ka qeveria dhe jo tregtarët …

Read More »