Tag Archives: Kerkimet

Rinisin kërkimet për të riun Mateo Lika, ra në lumin Seman bashkë me makinën e tij

Kanë rinisur sot kërkimet në lumin Seman për të riun Mateo Lika, fati i të cilit ende nuk dihet. Makina tip “Golf” të cilën 26-vjeçari e kishte marrë me qira, dyshohet se ra në ujë pas përplasjes me parmakët e hekurt të urës së Mbrostarit, në Fier. Kjo gjë ka bërë që polumbarët e forcave renea të rikthehen dhe të …

Read More »

Kërkimet për naftë në Shpirag, Bejtja: Në 2028 priten 100 mijë fuçi në ditë

Zëvendësministri i Infrastrukturës dhe Energjetikës, Ilir Bejtja thotë se investimi i Shell për të nxjerrë naftë në Shpirag pritet të finalizohet në 2028. Në një intervistë për Euronews Albania, Bejtja u shpreh se investimi në Shpirag ka një vlerë prej 600 mln eurosh dhe përdor teknologjinë më të përparuar për të nxjerrë naftë nga një thellësi mbi 5 mijë metra. …

Read More »