Tag Archives: Karamuço

Një politikan i përfshirë në vdekjen e Joyt? Karamuço zbulon detaje: Po mblidhen provat

Vdekja e kenianes Joy vijon ende të jetë e rrethuar nga misteri, teksa nuk ka asnjë person të ndaluar për ngjarjen. Eksperti i kriminalistikës Ervin Karamuço, i ftuar në emisionin “Breaking”, ka zbuluar detaje të reja, teksa foli dhe për dyshimet se një politikan është i përfshirë në këtë ngjarje. Për këtë, Karamuço deklaroi se ka dyshime që familjarë të …

Read More »

Dosja ‘Plumbi i artë’/ Eksperti i kriminalistikës, Karamuço bën deklaratën e fortë: Bandat e krimit kanë folur edhe me disa politikanë, pritet arrestimi i 90 persona

Eksperti i kriminalistikës, Ervin Karamuço ka folur mbrëmjen e sotme në një emision televiziv për dosjen e bujshme “Plumbi i artë”, ku bëri deklaratën e fortë duke thënë se pritet arrestimi i 90 personave. Ai theksoi se përmes përgjimeve të tabulateve, ka dyshime se bandat e krimit kanë folur edhe me disa politikanë. “Kanë dalë disa informacione sipërfaqësore, kam informacione …

Read More »

Karamuço: Nuk janë marrë masa për rrjedhjen e të dhënave

Profesori dhe eksperti i kriminalistikës, Ervin Karamuço, i ftuar në “Radari Informativ” në Abc të gazetares Juli Xhokaxhi, ka komentuar raportin e “Amnisty Internatiol” për Shqipërinë. Ai tha se në shtete serioze këto raporte cilësohen shumë të rëndësishme, madje studiohen dhe merren plane masash. Sipas tij një nga pikat më të nxehta të raportit ishte dalja e të dhënave personale, për të …

Read More »