Tag Archives: kandidat

Nuk kishte asnjë kandidat tjetër në garë, Gianni Infatino zgjidhet sërish presidenti i FIFA-s

Gianni Infantino do të mbetet president i FIFA-s të paktën deri në vitin 2027. Zvicerani nuk kishte konkurrencë dhe në kongresin vjetor u zgjodh për një mandat tjetër, të tretë. Infantino ka qenë njeriu më i rëndësishëm në FIFA që nga viti 2016. Tani dihet se sundimi i tij do të zgjasë të paktën deri në vitin 2027. Më pas …

Read More »

Cilin kandidat do të mbështesë për zgjedhjet presidenciale? Ja si përgjigjet Abazoviç

Kryeministri në detyrë i Malit të Zi, Dritan Abazoviç thotë se ende nuk e ka një emër të cilin partia e tij, URA do ta mbështesë në zgjedhjet e ardhshme presidenciale. Pyetur nga gazetarët, Abazoviç u shpreh se URA mbështet vlerat evropiane dhe nuk ka një kandidat të përshtatshëm, të cilin do ta mbështeste, shkruan Vijesti. Nëse do të mbështeste …

Read More »

Balla: Sot përzgjodhëm kandidat për anëtarë të Këshillit Bashkiak Fier, profesionistë të moshave të ndryshme

Në një prononcim për mediat, Taulant Balla tha se PS është regjistruar zyrtarisht në komisionin zgjedhor të zgjedhjeve të 14 Majit ndërkohe që takimi i sotëm  kishte te bënte me përmbylljen e procesit te përzgjedhjes se kandidateve  për anëtare të këshillit  bashkiak Fier. “Sot PS është regjistruar regjistruar zyrtarisht në KQZ për të marrë pjesë në zgjedhjet e 14 majit. …

Read More »

Lëvizja “Thurrje” në garë për 14 majin; dorëzohet kërkesa në KQZ/ Shabani: Nuk mbështesim asnjë kandidat

Pëse ditë nga afati i fundit nisma “Thurrje” dorëzoi kërkesën në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve për tu rregjistruar si parti për vendoret e majit. Deri më tani lëvizja e kryesuar nga Endri Shabani do të kete si qëllim të parë kandidimin për këshillat bashkiakë. Për të qënë një nga subjektet politike për garën e vendoreve, “Thurrjes” i duhet së pari …

Read More »

Shokon Belind Këlliçi: Na duhet Bashkia e Tiranës se kemi 10 vjet pa punë

Partia Demokratike duket se e sheh Bashkinë e Tiranës si mundësi punësimi për të gjithë militantët dhe simpatizantët e saj. Në një lidhje direkte në emisionin ‘Open’, dje në mbrëmje në Neës 24, kandidati i primareve në PD për Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi ka shokuar me deklaratën se PD ka njerëz pa punë, prandaj u duhet administrate e Bashkisë …

Read More »

Primaret në PD/ Ilir Alimehmeti shpall kandidaturën për Bashkinë e Tiranës: Të çrrënjosim të keqen

Mjeku i njohur Ilir Alimehmeti shpall kandidaturën për Primaret për Bashkinë Tiranë. Këtë të mërkurë, Alimehmeti prezantoi zyrtarisht kandidaturën e tij për të marrë pjesë në Primaret e PD. “Tirana është e sëmurë. Vetëm puna do e shërojë”. Kështu u shpreh Alimehmeti dhe i bëri thirrje për pjesmarrje në protestën e datës 12 nëntor. Fjala e plotë Alimehmetit:  Të dashur …

Read More »

“Çfarë ke bërë kur punoje në Bashki, mos ke fjetur edhe ti si Luli?” Ylli Rakipi pyet Këlliçin për karrierën e tij

Belind Këlliçi, kandidat në primaret e Partisë Demokratike në Tiranë, ka qenë i ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit”. Këlliçi ka folur për karrierën e tij që përfshin punën në FRPD, punën në Bashkinë e Tiranës dhe zgjedhjen si deputet i PD. Ylli Rakipi: Cfarë ke bërë ti deri sot që shkove 35 vjec, për të mundur një përbindësh, në mënyrë …

Read More »

Këlliçi: Jam gati të lë mandatin e deputetit dhe të garoj përballë Veliaj

Deputeti Belind Këlliçi do të dorëzojë mesditën e së enjtes formularin për të garuar në procesin e primareve të PD-së. Këlliçi u shpreh për ABC se është gati të lërë mandatin e deputetit dhe të garojë përballë kryebashkiakut Erion Veliaj. Kandidimi i Këlliçit në primare vjen 24 orë pasi PD hapi zyrtarisht garën në procesin e primareve për Tiranën, Durrësin …

Read More »

Këlliçi vetëshpallet kandidat për Bashkinë e Tiranës: Mezi po pres të përballem me Veliajn

Deputeti i Partisë Demokratike, Belind Këlliçi nuk ka përjashtuar mundësinë për kandidat në Bashkinë e Tiranës. Këtë e tha në një intervistë për Euronews Albania, kur u pyet se a është i gatshëm të jetë përballë kryebashkiakut Erion Veliaj në zgjedhjet lokale të vitit 2023. “Gjykoj se çdo politikan në opozitë sot, mesi do e priste një betejë me Erion …

Read More »

William Walker mbështet kandidaturën e Vedat Gashit për kongres

Një shqiptar do të garojë për kongresmen në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, dhe ai është Vedat Gashi. E në kuadër të kampanjës së Gashit është spikatur edhe një personalitet amerikan mjafti  adhuruar ndër shqiptarë. Ai është ish-ambasadori i OSBE-së, William Walker, i cili u dha jehonë krimeve të kryera nga forcat serbe gjatë Luftës në Kosovë. Walker është fotografuar …

Read More »