Tag Archives: kamioni

Kapet në kufirin shqiptaro grek kamioni me lëndë narkotike, shoferi gjendet i vdekur

Një kamion që transportonte lëndë narkotike është sekuestruar në kufirin mes Shqipërisë dhe Greqisë në zonën e Igumenicës. Mediat greke raportojnë se në kamion ndodheshin 59 kilogram marijuanë. Pasi policia ka mbërritur në vendbngjarje ka parë një kamion të parakuar anash rrugës, i cili ishte ndalur nga disa trafikantë të cilët kanë kërkuar që të vjedhin “mallin”. Në vendin e …

Read More »

Kamioni ‘fut nën rrota’ të moshuarin në Lezhë, dërgohet në spital

Një aksident i rëndë është regjistruar mbrëmjen e së hënës në aksin rrugor Lezhë – Milot, në vendin e quajtur “Kryqëzimi i Shënkollit”. Sipas të dhënave paraprake, shtetasi B. T., duke drejtuar automjetin e tij kamion, ka aksidentuar shtetasin J. Gj. 75 vjeç, banues në Lezhë, i cili është dërguar në spital për ndihmë mjekësore. Drejtuesi i mjetit po shoqërohet …

Read More »

Kamioni del nga rruga dhe shemb mbikalimin e këmbësorëve, një i plagosur

Aksident me pasojë një person të plagosur është regjistruar në orët e para të mëngjesit të kësaj të hëne në Durrës. Ngjarja ka ndodhur në autostradën Durrës-Tiranë, në vendin e quajtur Sukth, ku shtetasi M.N, duke drejtuar një kamion ka humbur kontrollin mbi drejtimin e kamionit dhe për pasojë kamioni dhe është përplasur me mbikalimin e këmbësorëve. Si pasojë e …

Read More »

Greqi/ Kamioni tërheq zvarrë 2-vjeçaren, zhduket shoferi

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Larisa të Greqisë, ku një kamion ka përplasur një vajzë 2-vjeçare. Pasi e ka përplasur, shoferi ka tërhequr zvarrë 2-vjeçaren dhe e ka braktisur në mes të rrugës, ndërsa vetë është larguar për t’i shpëtuar policisë. Sot rreh orës 14:30 ( me orën greke) një kamion ka tërhequr zvarrë një …

Read More »