Tag Archives: Justin Trudeau

Trudeau e Ursula von der Leyen premtojnë mbështetje për refugjatët ukrainas

Kryeministri i Kanadasë Justin Trudeau dhe presidentja e Komisionit Evropian Ursula von der Leyen u zotuan sot të mbështesin ukrainasit që ikin nga vendi i tyre mes pushtimit të Rusisë, duke thënë se kanadezët dhe evropianët janë të gatshëm të vazhdojnë të pranojnë refugjatë. Trudeau tha për CNN se vendi i tij tashmë ka pranuar 14 mijë refugjatë ukrainas. “Kur …

Read More »